پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

ورود سامانه بارشی به کشور از امشب

یک تحلیل از کارشناسان هواشناسی حاکی از ورود یک سامانه بارشی به کشور از امشب است. این ورود باعث تداوم آلودگی هوای کلانشهرها تا فردا می‌شود.

در حالی که تداوم سکون و پایداری نسبی جو پیش‌بینی می‌شود، افزایش غلظت آلاینده‌ها جوی نیز حتمی است. این اثرات به‌ویژه در کلانشهرها و شهرهای صنعتی مانند تهران، اصفهان، مشهد و اهواز قابل مشاهده خواهد بود. حتی با شدت کمتر، این شرایط در شهرهایی همچون کرج، اراک و سمنان ادامه دارد.

بارش‌های بهاری به مناطق مختلف کشور

به افتخار ورود سامانه بارشی، از امشب، بارندگی در استان‌های ساحلی دریای خزر شروع می‌شود. این بارش‌ها تا حدودی بر هوای برخی کلانشهرها، به‌ویژه در دامنه جنوبی البرز مثل تهران و کرج، اثر مطلوبی دارد. همچنین، وزش باد باعث تهویه هوا می‌شود و شاخص آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. می‌توان انتظار داشت که آلودگی هوای تهران نیز از چهارشنبه شب و پنجشنبه مقداری تعدیل یابد.

توسعه بارش به نواحی مختلف

به تدریج، سامانه بارشی به شمال کشور وارد می‌شود و بارندگی در استان‌های ساحلی دریای خزر آغاز می‌گردد. این بارش‌ها تا شمال شرق کشور گسترش پیدا می‌کنند. در دو سه روز آینده، استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، و تا حدی استان‌های غربی کشور، خراسان شمالی را دربر می‌گیرند. پنجشنبه نیز احتمالاً بارش خفیفی در دامنه‌های جنوبی البرز مانند تهران و کرج خواهیم داشت.

پایان با پیش‌بینی برای دریای خزر

نهایتاً، دریای خزر تحت تأثیر مواج و متلاطمات قرار خواهد گرفت و کاهش نسبی دما برای پایان هفته پیش‌بینی می‌شود. این تغییرات دریاشناسی نیز می‌تواند به بهبود کیفیت هوا کمک کند.

با ورود این سامانه بارشی، امیدواریم که تا حدی بهبود کیفیت هوای کلانشهرها را شاهد باشیم و این تغییرات بر افزایش راحتی و سلامتی شهروندان تأثیرگذار باشد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *