ی. آوریل 21st, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

۱۸۰۴ مصدوم و ۱۴۴ فقره قطع عضو


در آخرین ساعات شب چهارشنبه سوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماری تأمل‌برانگیز از حوادث این شب سنتی ارائه داده است. با آغاز فصل بهار و درحالی‌که جشن‌های آیینی در سراسر ایران به پایان می‌رسند، گزارش‌ها حاکی از افزایش چشمگیر آسیب‌ها و تلفات مرتبط با این شب هستند.

آمار دلهره‌آور آسیب‌دیدگان

تا ساعت ۲۲ شامگاه ۲۲ اسفند، وضعیت ۱۸۰۴ نفر به‌عنوان آسیب‌دیدگان چهارشنبه سوری گزارش شده که ۱۷۹۰ نفر از آن‌ها به‌عنوان مصدوم ثبت شده‌اند. متأسفانه، تعداد فوت‌شدگان این رویداد به ۱۴ نفر رسیده است.

افزایش نگران‌کننده قطع عضو

یکی از نکات تأسف‌بار گزارش‌ها، افزایش تعداد قطع عضو است. ۱۴۴ نفر از آسیب‌دیدگان دچار قطع عضو شده‌اند که این آمار نشان‌دهنده پیامدهای جبران‌ناپذیر استفاده بی‌رویه از مواد محترقه و خطرناک است.

آسیب‌های چشمی و سوختگی‌ها

از دیگر آسیب‌های شایع در این شب، آسیب‌های چشمی است که ۵۷۳ مورد گزارش شده و حتی یک مورد منجر به تخلیه چشم شده است. علاوه بر این، ۵۹۴ مورد سوختگی نیز در این شب به ثبت رسیده که بیانگر خطرات ناشی از استفاده نادرست از آتش و مواد محترقه است.

تأکید بر احتیاط و مسئولیت‌پذیری

این آمارها بار دیگر اهمیت احتیاط و مسئولیت‌پذیری در حفظ سلامت و جان افراد در جشن‌های سنتی را یادآور می‌شوند. لزوم توجه به ایمنی و پرهیز از رفتارهای خطرناک برای جلوگیری از چنین پیامدهای تأسف‌باری بیش از پیش احساس می‌شود.

در پایان، لازم است جامعه و مسئولان نهادهای مربوطه با همکاری یکدیگر به دنبال راهکارهای مؤثرتری برای ایمنی بیشتر در این شب‌های سنتی باشند تا شاهد تکرار چنین حوادثی در آینده نباشیم.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *