ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

کرملین: مسکو همچنان برای مذاکرات با کی‌یف آماده است


در گزارشی از ایسنا، سخنگوی کرملین، دیمیتری پسکوف، اعلام کرد که مسکو به تسویه اختلافات با کی‌یف از طریق مذاکرات دیپلماتیک آماده است و هر لحظه ممکن است این مذاکرات را شروع کند.

پسکوف به اتهامات کی‌یف پرداخت و گفت: «کی‌یف در بهار ۲۰۲۲ از مذاکرات خود با ما خارج شد، اما روسیه هیچگاه از راه‌حل دیپلماتیک منصرف نشده و همواره به گفت‌وگو با طریق دیپلماتیک باز است.»

مسئولیت جدایی طلبی مناطق دونباس: دیدگاه مسکو

با آغاز عملیات نظامی در اوکراین به‌همراه جمهوری‌های خودخوانده دونباس، مسکو مدعی حفاظت از جمعیت روس‌زبان این مناطق بوده و به ادامه حمایت از آنها تأکید کرده است.

تجاوز به حقوق اوکراین: نگاهی به ادعاها و واقعیات

همچنین در گزارش‌ها آمده است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، مذاکرات با مسکو را رد کرده و درخواست خارج شدن تمامی نیروهای روسیه از اوکراین را مطرح کرده است. این ادعاها توسط مسکو رد شده و به عنوان غیر واقعی خوانده شده‌اند.

پیشنهاد صلح از سوی مسکو: اظهارات دیوید آراخامیا

سخنگوی کرملین به مصاحبه دیوید آراخامیا، قانونگذار سرشناس اوکراینی اشاره کرد که مسکو در بهار ۲۰۲۲ ارائه پیشنهاد صلح کرده بود. این اظهارات نشان دهنده آمادگی مسکو برای دیالوگ و حل اختلافات از طریق مذاکرات است.

آینده مذاکرات: چشم‌انداز و چالش‌ها

1. نقش بریتانیا در مذاکرات: اظهارات ولودیمیر زلنسکی

برخی گزارش‌ها حاکی از نقش بریتانیا در خروج کی‌یف از مذاکرات و تأکید بر ادامه جنگ است. این مسئله ممکن است به چالش‌های جدیدی در مذاکرات منجر شود.

2. اهداف روسیه در مذاکرات: اظهارات دیمیتری پسکوف

سخنگوی کرملین تأکید دارد که دستیابی به اهداف روسیه در درگیری با کی‌یف اولویت اصلی آنهاست و تلاش برای حل اختلافات از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک ادامه خواهد یافت.

نتیجه‌گیری: تلاش برای صلح از طریق مذاکرات

در پایان، مواضع کرملین نشان می‌دهد که مسکو به دنبال حل اختلافات با کی‌یف از طریق دیپلماسی و مذاکرات است. این تلاش‌ها نشان‌دهنده آمادگی برای صلح و دیالوگ مسکو است که ممکن است موجب حل برخی از اختلافات منطقه‌ای شود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *