پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

عامل اصلی کاهش پروازهای فرودگاه کرمانشاه چیست؟

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه، مجتبی بیاتی، با اظهاراتی مهم به بررسی عوامل اصلی کاهش پروازهای فرودگاه پرداخته است. در این تحلیل، ایشان مطالبه اخیراً ارائه داده که باید به دقت بررسی شود.

عملیات بهسازی باند و تأثیرات آن

بیاتی ابراز کرده است که عملیات بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه هیچ تأثیری بر کاهش پروازها نداشته است. با انجام بهسازی باند اصلی و استفاده از “تاکسی وی” به عنوان باند موقت، محدودیت‌هایی برای پروازهای شب و هواپیماهای پهن‌پیکر ایجاد شده، اما برای هواپیماهای با بدنه متوسط مشکلی ایجاد نشده و امکان نشست و برخاست ۴۰ تا ۵۰ نشست در روز وجود دارد.

کمبود ناوگان و اثرات آن بر پروازها

به گفته مدیرکل، عامل اصلی کاهش پروازها کمبود ناوگان است. او به وضوح بیان کرده که این موضوع تنها به فرودگاه کرمانشاه محدود نیست و تأثیرات آن را در چند وقت اخیر در سطح کشور مشاهده کرده‌ایم.

پیگیری‌ها و امکان افزایش پروازها

بیاتی اعلام کرده که پیگیری‌های مداوم برای افزایش پروازها انجام می‌شود. این پیگیری‌ها با همکاری مدیران استان و نمایندگان مجلس برگزار شده و امیدوارند به نتایج مثبتی منجر شوند.

آخرین وضعیت پروژه بهسازی باند

بیاتی به وضوح اطلاعاتی از آخرین وضعیت پروژه بهسازی باند فرودگاه ارائه داده است. با پیشرفت ۳۱ درصدی این پروژه، عملیات آسفالت کار در حال انجام است و زمان پایان طرح به شرایط جوی و عوامل مختلف دیگر وابسته است.

تأثیر منابع مالی بر بهسازی

به گفته مدیرکل، مشکلی در تأمین اعتبار برای پروژه بهسازی باند وجود ندارد و منابع از سفر رئیس جمهور و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور تأمین می‌شود. او تأکید کرده که برآرد اولیه ۴۶۰ میلیارد تومان بوده و امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

در نهایت، باید دقت داشت که پروژه بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه نه تنها به بهبود شرایط فرود و پروازها کمک کرده، بلکه نشان از تعهد مسئولین به به‌روزرسانی تجهیزات و امکانات فرودگاهی دارد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *