ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

مجلس نمایندگان آمریکا به آغاز تحقیقات استیضاح بایدن رای داد


مجلس نمایندگان آمریکا، که در اختیار جمهوری‌خواهان قرار دارد، به رسمیت شناخت تحقیقات استیضاح علیه جو بایدن را تایید کرد. این تحقیقات به اتهامات فساد و سوءاستفاده از قدرت مرتبط است که با ۲۲۱ رای مثبت در برابر ۲۱۲ رای منفی تأیید شد.

۲. بیانیه جو بایدن

۲.۱. انتقاد از جمهوری‌خواهان

پس از تایید تحقیقات، جو بایدن بیانیه‌ای منتشر کرد و انتقادات خود را نسبت به جمهوری‌خواهان ابراز کرد. او ادعا کرد که جمهوری‌خواهان وقت خود را در تلاش برای «خودشیرینی سیاسی بی‌اساس» تلف می‌کنند و این اقدام به پشتوانه حقیقی پایه ندارد.

۲.۲. تمرکز بر منشا ادعاها

بایدن همچنین افزود که جمهوری‌خواهان «با یک مشت دروغ‌ روی حمله به من تمرکز کرده‌اند.» او به وضوح نقش اهمیت‌زا ادعاها را رد کرد و انتقاد کرد که این اقدامات به دور از حقیقت و اهداف واقعی است.

۳. زمینه تحقیقات

۳.۱. تخلفات ادعایی در خانواده بایدن

پس از به دست آمدن کنترل مجلس نمایندگان توسط حزب جمهوری‌خواه در انتخابات میان‌دوره ۲۰۲۰، تحقیقات درباره تخلفات ادعایی جو بایدن آغاز شد. این تخلفات ادعایی مرتبط با دریافت حدود ۲۴ میلیون دلار توسط خانواده بایدن از طریق شرکت‌های صوری در چند کشور از جمله چین، قزاقستان، رومانی، روسیه و اوکراین است.

۳.۲. ادعاهای کمیته‌ها

کمیته نظارت مجلس نمایندگان و کمیته قضایی مجلس نمایندگان به‌عنوان رهبران این تحقیقات ادعاها را بررسی کرده‌اند. از تعداد ۱۵۰ معامله مشکوک، که به واسطه ایمیل‌ها و پرونده‌های بازیابی‌شده از لپ‌تاپ هانتر به دست آمده‌اند، گزارش شده است.

۴. نقش هانتر بایدن

۴.۱. اتهامات به هانتر بایدن

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، نقش اساسی در این ادعاها ایفا می‌کند. وی به انجام معاملات تجاری با مشتریان خارجی به ازای لطف پدرش به آنها متهم شده است.

۴.۲. شهادت دوون آرچر

دوون آرچر، شریک تجاری سابق هانتر بایدن، اظهاراتی کرده و تأکید دارد که موقعیت هانتر در هیئت مدیره شرکت انرژی اوکراینی به او داده شد تا تأکید کند که این شرکت بر سیاست‌های ایالات متحده تأثیر بگذارد.

۵. پایان تحقیقات و نتیجه‌گیری

۵.۱. افزایش اختیارات تحقیقاتی

با رسمیت یافتن این تحقیقات، جمهوری‌خواهان آمریکا ادعا می‌کنند که از اختیارات تحقیقاتی بیشتری برخوردار خواهند بود. این اقدام به ویژه در مورد اجبار شاهدان به شهادت اهمیت زیادی دارد.

۵.۲. نادیده گرفتن احضار هانتر بایدن

هانتر بایدن به شدت احضاریه شهادت در جلسه غیرعلنی را نادیده گرفته و اظهار داشته است که تنها در یک جلسه علنی به سوالات پاسخ خواهد داد. این اقدام به ویژه در مورد آشکارسازی پرونده‌های محرمانه اهمیت دارد.

در کل، این تحقیقات بازتاب بزرگی در صحنه سیاست آمریکا داشته و تأثیرات گسترده‌ای بر روی چهره‌های سیاسی مختلف خواهد داشت.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *