ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

آغاز بهره‌برداری از خط متروی پرند: تست گرم موفق

شرایط آماده‌سازی برای افتتاحیه: تست گرم با موفقیت انجام شد

آمادگی برای بهره‌برداری

با انجام موفقیت‌آمیز تست گرم خط متروی پرند، قدمی بلند به سوی افتتاح این مسیر ریلی ۱۹ کیلومتری گذاشته شده است. این مسیر که از سال ۱۳۸۴ مطالعات آغاز شده و از سال ۱۳۹۱ با همکاری وزارت راه و شهرسازی به شهرداری تهران واگذار شده، تاکنون مراحل مختلفی از ساخت تا آزمون‌ها و تست‌ها را پشت سر گذاشته است.

تست گرم: گامی مهم به سوی افتتاح

طبق روال معمول افتتاحیه‌های شبکه متروی تهران، تست گرم برای اطمینان از ایمنی و صحت عملکرد تجهیزات و تاسیسات صورت می‌پذیرد. در این تست گرم که در روز پنجشنبه ۲۵ آبان ماه برگزار شد، عناصر مختلفی از جمله منابع تغذیه برق، پست‌های برق، ریل‌های حرکتی و تأسیسات ایستگاه مترو مورد ارزیابی فنی – عملکردی قرار گرفتند.

آماده‌سازی جهت بهره‌برداری

پس از تست گرم موفق، مسیر ۱۹ کیلومتری و ایستگاه متروی پرند آماده بهره‌برداری شده است. این اقدام منجر به افتتاح این مسیر و ارائه خدمات حمل و نقل به جمعیت شهر پرند خواهد شد.

همکاری مجدانه دولت و شهرداری تهران

با پیگیری‌ها و همکاری مجدانه دولت، این پروژه که پس از بازدید رییس جمهور از آن در آذرماه سال گذشته، روند بهتری گرفت، به مرحله نهایی بهره‌برداری رسیده و این تحول مهم در زیرساخت‌های حمل و نقل شهری، جمعیت پرند را به امکانات حمل و نقلی مدرن دست یافته و زندگی روزمره آنها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

با افتتاح خط متروی پرند، مناطق اقماری پایتخت به دسترسی آسان‌تر به وسایل حمل و نقل عمومی خواهند داشت، و این تحول بهبود مستقیمی در زندگی روزمره ساکنان این مناطق خواهد داشت.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *