ش. آوریل 13th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

اصلاح وضعیت معلمان: مجوز جذب ۲۰ هزار سرایدار صادر شد

اظهارات وضعیت فعلی تبدیل معلمان و مجوز جذب نیروهای خدماتی

وضعیت فعلی تبدیل معلمان به قرارداد معین

بر اساس گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش، رغم انجام رایزنی‌ها بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی برای تبدیل وضعیت معلمان به قرارداد معین، هنوز به نتیجه نرسیده است. اما در همین حین، مجوز جذب حدود ۲۰ هزار نیروی خدماتی و سرایداری برای مدارس صادر شده است. با این حال، در خصوص شیوه‌ی به‌کارگیری، درصد جذب، سهمیه آزاد یا غیرآزاد و جذب از طریق آزمون برخی ابهامات وجود دارد.

موانع تبدیل به قرارداد معین

قاسم احمدی لاشکی، در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد که تاکنون حدود ۲۰ هزار معلم خرید خدمات آموزشی وجود دارند و اقدامات برای تبدیل آنها به قرارداد معین همچنان به نتیجه نرسیده است. ایشان اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی مجلس، وزارت آموزش و پرورش، و سازمان امور اداری و استخدامی، تعیین تکلیف این ۲۰ هزار نفر ممکن خواهد شد.

نقش مجلس و سازمان امور اداری و استخدامی

راهبرد‌های جلب نیروهای خدماتی

لاشکی بیان کرد که در سوالاتی مبنی بر وضعیت جذب نیروی خدماتی و سرایداری در مدارس، موضوعاتی مانند شیوه به‌کارگیری، آزمون داخلی یا خارجی، درصدهای جذب از طریق سهمیه آزاد یا غیرآزاد هنوز ابهاماتی دارند. وی افزود که رایزنی‌ها جاری است تا این ابهامات رفع شود و شیوه به‌کارگیری این افراد صورت گیرد.

تعیین سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

لاشکی در مورد تعیین سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز توضیح داد که مصوبات مرتبط به این امر هنوز پابرجاست. با اشاره به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش که سن ۲۴ سال برای دوره تعهد دبیری و ۴۰ سال برای داوطلبان با مدرک لیسانس را تعیین کرده است، افزود که درخواست اعمال ماده ۹۱ نیز به دیوان عدالت اداری داده شده است و در حال بررسی می‌باشد.

رفع ابهامات در جذب نیروهای خدماتی

در پایان، احمدی لاشکی به ابهامات مرتبط با سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان پاسخ داد و تاکید کرد که نباید در جزئیات کوچک گمراه شد. او بیان کرد که در انتخاب افراد، حتی اگر اختلاف یک یا دو روز وجود داشته باشد، نباید به عدد خیلی ریز پرداخته شود. این ابهامات را باید با دقت و بر اساس قوانین معین کرد تا فرآیند جذب نیروهای خدماتی به سرعت و به‌صورت موثر انجام شود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *