پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

بروزرسانی وضعیت هوا در ایران: پیش‌بینی بارندگی و باد شدید

وضعیت هوایی در ایران

در اطلاعیه‌ای جدید از سوی رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، اطلاعات جدیدی درباره وضعیت هوایی ایران در دو روز آینده ارائه شده است. در این اطلاعیه به تفصیل درباره بارندگی و وزش باد شدید در برخی استان‌ها اشاره شده است.

پیش‌بینی باران و وزش باد در استان‌های مختلف

طبق اعلام آقای ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، در ایام آینده رگبار باران در برخی مناطق از کشور پیش‌بینی شده است. این بارندگی‌ها گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهند بود. دریای خزر، استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، سیستان و بلوچستان و هرمزگان از جمله مناطقی هستند که این رگبارها می‌توانند در آن‌جا رخ دهند.

پیش‌بینی باران در استان‌های ساحلی و دامنه‌های زاگرس

پنجشنبه از مناطق ساحلی دریای خزر تا دامنه‌های زاگرس مرکزی، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید مورد انتظار است. همچنین در روزهای آینده، باران در استان‌های ساحلی دریای خزر، البرز جنوبی، شمال شرق و جنوب شرق پیش‌بینی شده است.

تغییرات در وضعیت هوا در تهران

وضعیت هوایی تهران نیز مورد توجه قرار گرفته است. به گفته آقای ضیاییان، فردا آسمان تهران صاف خواهد بود، اما افزایش ابرها و گاهی افزایش باد پیش‌بینی شده است. در روز جمعه، آسمان از صاف تا نیمه ابری تغییر خواهد کرد و وزش باد شدید در انتظار است.

دمای برخی شهرها

در ختام اطلاعات ارائه شده، اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهر در این دو روز خواهد بود، در حالی که همدان با دمای ۴ درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقاط کشور خواهند بود.

در نهایت، این اطلاعات به همراه تغییرات در وضعیت هوایی نشان می‌دهد که ایران در دو روز آینده با بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید روبرو خواهد شد. افراد در مناطق مذکور باید از این تغییرات آگاه باشند و اقدامات لازم را برای حفاظت از خود و دیگران انجام دهند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *