ش. آوریل 13th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

هویت بخشی به فرش ایرانی با شناسنامه دار کردن آن


در این مقاله، به تأکید مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف بر هویت‌بخشی به فرش ایرانی از طریق شناسنامه‌دار کردن آن خواهیم پرداخت و مزایای این اقدام را بررسی می‌کنیم.

۲. مزایای شناسنامه‌دار کردن فرش

۲.۱. جلوگیری از صادرات نامناسب

با شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف، جلوی صادرات و عرضه فرش‌های کشورهای دیگر به نام ایران گرفته می‌شود. این اقدام باعث افزایش اصالت و هویت فرش ایرانی در بازار جهانی می‌شود.

۲.۲. نقش مرکز ملی فرش و سازمان ملی استاندارد

بر اساس توضیحات مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، مرکز ملی فرش و سازمان ملی استاندارد به عنوان دو بازوی اجرایی طرح شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف مشغول فعالیت هستند. این هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه از اهمیت زیادی برخوردار است.

۲.۳. طرح به صورت آزمایشی

در حال حاضر، طرح به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و اخذ شناسنامه برای فرش اجباری نیست. این امکان برای تولیدکنندگان، فروشندگان، و خریداران فرش فراهم است.

۳. دوره‌های آموزشی

۳.۱. کارگزاری‌ها

طبق توضیحات عبدالله بهرامی، دوره‌های آموزشی توسط کارگزاری‌ها برگزار شده‌اند. این دوره‌ها به تجهیز و آماده‌سازی کارگزاران برای اجرای طرح کمک کرده و اهمیت آنها در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح را تأکید کرده است.

۴. نتیجه‌گیری

در پایان، این مقاله به تصریح عبدالله بهرامی درباره اجباری شدن اثرگذاری اجرای طرح اشاره دارد. اگر دولت شناسنامه فرش را اجباری اعلام کند، فرش بدون شناسنامه به عنوان قاچاق کالا شناخته می‌شود. این اقدام می‌تواند به هویت‌بخشی و اصالت فرش ایرانی کمک کند و در کنار آن، جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیرد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *