ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

مصوبات جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران

تشدید آلودگی هوا و تصمیمات کارگروه

با توجه به تشدید آلودگی هوای تهران و سکون هوا، کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران تصمیمات مهمی اعلام کرد. در جلسه امروز، تدابیری اتخاذ شد که تاثیر مستقیمی بر زندگی شهروندان خواهد داشت.

یکی از مصوبات این جلسه، غیرحضوری شدن کلاس‌های مدارس ابتدایی و متوسطه اول در تهران است. این تصمیم با هدف حفاظت از سلامت شهروندان در برابر آلودگی هوا اتخاذ شده است. همچنین، طرح زوج و فرد برای ادامه خواهد داشت.

توصیه شده است که گروه‌های حساس، از جمله کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، و زنان باردار، از تردد در فضای باز خودداری کنند. این تدابیر با هدف کاهش تماس افراد با ذرات آلاینده هوا اتخاذ شده است.

تداوم مصوبات در راستای مدیریت بحران

غیرحضوری شدن کودکستان‌ها و دبستان‌ها

به تصویب جلسه کارگروه، کودکستان‌ها، دبستان‌ها، و متوسطه اول در تهران به جز شهرستان فیروزکوه، در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت خود را ادامه می‌دهند. این تدبیر با هدف کاهش تردد و حفظ سلامتی شهروندان به اجرا درآمده است.

ممنوعیت تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین

در جهت کاهش آلودگی هوا، پلیس راهور تهران بزرگ، پلیس راهور شرق، و پلیس راهور غرب تهران از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلاینده هستند، جلوگیری خواهند کرد.

ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در واحدهای صنعتی

مجوزهای طرح ترافیک برخی خودروها در این زمان منتشر نخواهد شد و ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی، و خدماتی استان تداوم دارد.

توصیه به عموم مردم

استفاده از ماسک‌های مورد تأیید

از آحاد مردم، به ویژه گروه‌های حساس و کارکنان پلیس راهور و شهرداری‌ها، توصیه می‌شود که از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای حفاظت از سلامت خود استفاده نمایند.

پیشگیری از فعالیت‌های آلاینده

علاوه بر این، شهرداری‌ها و اداره کل حفاظت محیط‌زیست به نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان تأکید کرده‌اند.

جلب همکاری عمومی

اطلاع‌رسانی و همکاری عمومی

سازمان‌های رسانه‌ای و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نیز به اطلاع‌رسانی لازم و جلب همکاری عمومی برای رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از آلودگی هوا ملزم شده‌اند.

اقدامات شهرداری‌ها در خصوص نظارت بر تردد واحدهای حمل‌ونقل

شهرداری‌ها نیز مسئولیت نظارت بر تردد واحدهای حمل‌ونقل و اعمال تردد نوبتی برای کاهش آلودگی هوا را برعهده گرفته‌اند.

نهایت تلاش برای حفظ سلامتی عمومی

با اجرای مصوبات این جلسه و اقدامات گسترده در راستای کاهش آلودگی هوا، تمامی نهادها و ادارات در تلاش برای حفظ سلامتی عمومی و کاهش تأثیرات منفی آلودگی هوا در تهران مشغول به فعالیت هستند. این اقدامات از هماهنگی بالای نهادها برخوردار بوده و با همکاری همه اقشار جامعه، امیدواریم که بهبودی در وضعیت آلودگی هوا حاصل گردد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *