پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

از شفافیت توسط علی‌اکبر رائفی‌پور تا رای گیری به سبک بازی مافیا


دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، که ۱۱ اسفندماه برگزار شد، با دستور کارهای نوآورانه و تاکید بر شفافیت، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. در این دوره، فعالیت‌های متنوعی از سوی شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی مختلف به منظور افزایش مشارکت و دقت در انتخابات صورت گرفت.

حضور متنوع در لیست‌های انتخاباتی

رسولی، سخنگوی شورای ائتلاف، از حضور ۷ زن و ۳ روحانی در لیست این شورا خبر داد، نشان از تلاش برای تنوع‌بخشی و نمایندگی گسترده‌تر در مجلس است.

تاکید بر شفافیت از سوی رائفی‌پور

علی‌اکبر رائفی‌پور، با اعلام موجودیت «جبهه صبح ایران»، شفافیت را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود مطرح کرد، این اقدام می‌تواند نویدبخش تغییرات مثبت در فضای سیاسی کشور باشد.

اصلاحات؛ شانس بقای جمهوری اسلامی

محمدعلی وکیلی، با بیان اینکه اصلاح‌طلبی تنها شانس بقای جمهوری اسلامی است، تاکید کرد که اصلاحات به جمهوری اسلامی متعهد است و این دو از یکدیگر جدا ناپذیرند.

حمایت از لیست انتخاباتی علی مطهری

حزب ندای ایرانیان، با تأکید بر اهمیت قرار دادن داوطلبان قابل رقابت در لیست‌های انتخاباتی، از لیست معرفی شده توسط علی مطهری حمایت کرد، که نشان‌دهنده تلاش برای تقویت جبهه اصلاح‌طلبان است.

رای گیری و بازی مافیا

سعید ابوطالب، تهیه‌کننده برنامه شب‌های مافیا، به نقش بازی مافیا در تقویت تشخیص حقیقت اشاره کرد و آن را به عنوان ابزاری برای تقویت تصمیم‌گیری‌های زندگی روزمره معرفی نمود.

تعطیلی مجلس به دلیل کرونا

پیرهادی، نماینده مجلس، توضیح داد که تعطیلی مجلس در دوران کرونا موقتی بوده و بر ادامه کار مجلس تأکید دارد، نشان از اهمیت ادامه فعالیت‌های قانونگذاری حتی در شرایط بحرانی است.

نتیجه‌گیری

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر شفافیت، تنوع و نوآوری در فرآیند انتخاباتی، می‌تواند زمینه‌ساز تغییرات مثبت و پویایی بیشتر در عرصه سیاسی ایران باشد. تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش مشارکت و دقت در انتخابات نشان‌دهنده اهمیت نقش مردم و شفافیت در تعیین سرنوشت سیاسی کشور است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *