ی. مه 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

مهلت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه تمدید شد

1 دقیقه خوانده شده


دانشگاه علامه طباطبایی مهلت ثبت نام برای پذیرش در دوره‌های دکتری بدون آزمون را تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه تمدید کرده است. این تصمیم به منظور فراهم آوردن فرصت بیشتر برای داوطلبان واجد شرایط اتخاذ شده است.

جزئیات و شرایط پذیرش بدون آزمون

بر اساس اعلام دکتر فرشته میرزازاده، معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان غذا و دارو، دانشجویان متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد معتبر از دانشگاه‌های دولتی داخل کشور باشند. میانگین کل نمرات آن‌ها باید ۱۶ و بالاتر در مقطع کارشناسی و ۱۷ و بالاتر در مقطع کارشناسی ارشد باشد. همچنین، داشتن حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و داشتن حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ، ضروری است.

محدودیت‌ها و استثنائات

دانش آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور و موسسات غیر دولتی – غیر انتفاعی نمی‌توانند در این فراخوان شرکت کنند. مدارک تحصیلی آن‌ها باید حاوی کد رشته‌محل‌های دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی باشد.

فرآیند ثبت نام و مهلت آن

ثبت نام تنها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و متقاضیان تا ۱۰ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا از طریق سایت دانشگاه به نشانی https://www.sbu.ac.ir/web/eduvp اقدام نمایند. پس از ورود به سامانه و تکمیل فرم‌های مربوطه، کد پیگیری ثبت نام به داوطلبان ارائه خواهد شد. این کد برای ورود به سیستم و تکمیل پرونده الکترونیکی ضروری است.

اهمیت این فرصت برای داوطلبان

این فرصت استثنایی برای دانشجویان واجد شرایطی که قصد دارند بدون شرکت در آزمون ورودی، مستقیماً به مقطع دکتری وارد شوند، ارزشمند است. دانشگاه علامه طباطبایی با این اقدام، زمینه‌های لازم برای جذب استعدادهای برتر و تقویت بنیه علمی کشور را فراهم می‌کند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *