ی. جولای 14th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

خبر خوش برای خوزستانی‌ها: 150 هزار واحد مسکونی جدید در راه است!

3000 هکتار زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در خوزستان تامین شد

مسئولان استان خوزستان از تامین 3000 هکتار زمین برای ساخت 150 هزار واحد مسکونی در این استان خبر دادند. این خبر مسرت‌بخش، گامی مهم در جهت رفع کمبود مسکن در استان خوزستان و خانه‌دار شدن جوانان این استان خواهد بود.

کمبود واحد مسکونی در خوزستان:

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع مسکن و خانه‌دار شدن جوانان در این استان، اظهار کرد: در حال حاضر در خوزستان به ازای هر 100 خانوار، 98 واحد مسکونی وجود دارد، این در حالی است که این عدد باید 105 واحد باشد.

ساخت 80 هزار واحد مسکونی جدید:

با ساخت 150 هزار واحد مسکونی جدید، مشکل کمبود مسکن در خوزستان تا حد زیادی برطرف خواهد شد و تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن در این استان برقرار خواهد شد.

آماده‌سازی 30 درصد از زمین‌ها:

تاکنون موضوع الحاق به محدوده شهرها و طراحی این زمین‌ها انجام شده و حدود 30 درصد از این اراضی نیز در مرحله آماده‌سازی قرار دارند.

امید به رونق اقتصادی و معیشت مردم:

مسئولان استان خوزستان امیدوارند با رونق وضعیت اقتصادی و معیشت مردم، در حوزه مسکن نیز شرایط بهتری برای مردم این استان فراهم شود.

توجه به راه‌های استان:

علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی جدید، به موضوع راه‌های استان خوزستان نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد. در این استان، 11 محور کریدوری و راه ملی به طول 1200 کیلومتر وجود دارد که باید چهار خطه شوند. تاکنون 450 کیلومتر از راه‌های استان چهارخطه شده و 380 کیلومتر دیگر نیز در مرحله عقد قرارداد هستند. برای مابقی طرح‌های مربوط به راه‌های استان نیز به دنبال تامین منابع مالی هستیم.

این خبر مسرت‌بخش، نویدبخش آینده‌ای روشن برای مردم خوزستان در زمینه مسکن و راه است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *