چ. ژوئن 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

ورود دو سامانه بارشی به کشور: تغییرات جوی در راه

1 دقیقه خوانده شده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات، به ورود دو سامانه بارشی به کشور در هفته آتی اشاره کرده و اخبار جالبی از تغییرات هوایی در مناطق مختلف ایران به اشتراک گذاشته است.

وی اعلام کرده است که امروز (جمعه ۱۷ آذر) در برخی نقاط استان‌های گیلان و غرب مازندران بارش خواهیم داشت. همچنین روز شنبه (۱۸ آذر)، سامانه بارشی به کشور وارد شده و در استان‌های واقع در شمال غرب، برخی نقاط غرب، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و شمال استان‌ تهران بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف را به همراه خواهد داشت.

تغییرات آب و هوا در استان‌های ساحلی خزر

وی ادامه داده و اعلام کرده است که از اواخر یکشنبه و روز دوشنبه (۱۹ و ۲۰ آذر) مجدداً در استان‌های ساحلی خزر و به تدریج در خراسان شمالی بارش پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت جوی در سه‌شنبه ( ۲۱ آذر)

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات اظهار کرده است که روز سه‌شنبه ( ۲۱ آذر) سامانه بارشی دیگری مناطق شمال غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

احتمال بروز گرد و خاک در نوار غربی

ضیائیان با تاکید بر افزایش سرعت باد بر روی عراق از بعد از ظهر شنبه (۱۸ آذر)، هشدار داده که پدیده گرد و خاک در نوار غربی کشور احتمالاً افزایش خواهد یافت.

وضعیت جوی تهران در دو روز آینده

در آخرین بخش، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضعیت جوی تهران را طی دو روز آینده تشریح کرده است. بر اساس پیش‌بینی، فردا (۱۸ آذرماه)، آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد خواهد داشت. حداقل دما ۸ و حداکثر دما ۱۴ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. در روز یکشنبه (۱۹ آذر) نیز، آسمان تا قسمتی ابری و وزش باد گاهی شدید با حداقل دما ۸ و حداکثر دما ۱۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

نقاط گرمتر و سردتر ایران

ضیائیان در پایان بیان کرد که طی فردا و پس‌فردا، بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین منطقه، در حالی که شهرکرد با دمای ۸- و ۶- درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه در استان‌های کشور خواهند بود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *