چ. جولای 17th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

مزایای کالابرگ الکترونیک: جواب به سوالات مردم

کالابرگ الکترونیک و استقبال عمومی

در جواب به یکی از پرتکرارترین سوالات مردم درباره “کالابرگ الکترونیک”، مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید دارد که استفاده از این طرح کاملاً “اختیاری” است. از زمان اجرای این طرح، بیش از ۱۷ میلیون نفر، معادل بیش از ۲۰ درصد جمعیت کشور، در آن مشارکت کرده‌اند. هم‌اکنون بیش از ۶۰ میلیون نفر از این امکان استفاده می‌کنند. در حال حاضر، دهک‌های ۶ و ۷ درآمدی نیز مشمول این طرح شده‌اند.

ارتقاء امتیازات تشویقی برای دهک‌های مختلف

یکی از تغییرات اخیر در این طرح، افزودن دهک‌های ۶ و ۷ درآمدی به لیست دهک‌های مشمول است. حالا اگر افراد از میان ۱۱ قلم کالای تعریف شده در سبد غذایی خرید کنند، می‌توانند به میزان ۱۲۰ هزار تومان امتیاز تشویقی دریافت کنند. این امر برای دهک‌های یک تا ۳ درآمدی به ۵۲۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهار تا ۷ درآمدی به ۴۲۰ هزارتومان ارتقاء یافته‌است.

تسهیلات در فرآیند خرید

وزارت رفاه نیز برای سهولت خرید مردم، مذاکراتی با فروشگاه‌های اینترنتی آغاز کرده‌است. امکان خرید از فروشگاه اینترنتی “اسنپ‌مارکت” در طرح کالابرگ الکترونیک وجود دارد. همچنین، با چندین فروشگاه دیگر اینترنتی نیز توافق شده و تست‌های فنی آن در حال انجام‌است. این اقدامات به زودی فرصت خرید آسان از شبکه کالابرگ را فراهم خواهند کرد.

استفاده بدون اجبار

یکی از اصلی‌ترین سوالات مردم درباره این طرح، مربوط به اجباری بودن یا نبودن استفاده از آن است. مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید می‌کند که در خرید کالابرگ هیچگونه “اجباری” وجود ندارد. مردم می‌توانند یارانه‌های خود را به صورت نقدی دریافت کرده و مصرف کنند یا از امتیازات تشویقی این طرح بهره‌مند شوند.

به این ترتیب، طرح کالابرگ الکترونیک نه تنها فرصتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید مردم فراهم کرده‌است، بلکه امکان خرید آسان و بدون اجبار از این طریق فراهم شده‌است. این اقدامات نه تنها به بهبود شرایط زندگی اقتصادی مردم کمک می‌کند بلکه باعث افزایش اطمینان و رضایت آنها نیز خواهد شد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *