د. آوریل 15th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

کدام خودروها سال آینده باید مالیات بدهند؟


در این مقاله، تغییرات جدید در مالیات برخی خودروها در سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تغییرات بر اساس لایحه بودجه سال ١٤٠٣ به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است.

مالیات برخی خودروها در سال آینده

۱. خودروهای سواری و وانت دوکابین با ارزش بیش از سه میلیارد تومان

بر اساس بند «د» تبصره ۵ لایحه بودجه سال ١٤٠٣، صاحبان خودروهای سواری و وانت دوکابین با ارزش بیش از سه میلیارد تومان، ملزم به پرداخت مالیات سالانه به نرخ یک درصد خواهند بود. این تصمیم با هدف افزایش درآمد حاصل از این خودروها اتخاذ شده است.

۲. تغییرات در معیار قیمت

تغییرات جدید بر اساس مصوبه به تعیین مبلغ مالیات، به قیمت روز خودروها بستگی دارد. این معیار توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام می‌شود. این اطلاعات تا پایان خرداد ماه به صورت برخط از طریق پلیس راهور ارسال و منتشر خواهد شد.

معافیت‌ها

۱. معافیت درآمد مستغلات

در بخش «ذ» تبصره، معافیت درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد به مبلغ ۵۷ میلیون تومان تعیین شده است. این معافیت به افرادی که درآمدی ندارند، ارائه خواهد شد.

۲. معافیت درآمد مالیات بر مشاغل

همچنین، میزان معافیت درآمد مشمول مالیات سالانه مالیات بر درآمد مشاغل به مبلغ ۷۵ میلیون تومان تعیین گردیده است. این معافیت به افرادی که در زمینه کسب و کار فعالیت دارند، ارائه می‌شود.

ضوابط پرداخت

همه اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی موظفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه سال ١٤٠٣ پرداخت نمایند. این تدابیر به منظور جلوگیری از تاخیرها و افزایش نظارت بر وضعیت مالیاتی اجرا شده است.

جمع‌بندی

تغییرات در مالیات برخی خودروها در سال آینده نشانگر تلاش دولت برای افزایش منابع مالیاتی است. این تغییرات نه تنها به بهبود وضعیت مالی دولت کمک می‌کنند بلکه به حفظ تعادل در بازار خودرو نیز کمک خواهند کرد. توصیه می‌شود که صاحبان خودروهای مشمول این تغییرات، به موقع و با دقت مالیات خود را پرداخت کرده و اطلاعات مربوطه را از منابع معتبر دریافت نمایند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *