ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

شناسایی و اخراج ۱۸۱ تبعه خارجی غیرمجاز در لرستان: برخورد قانونی با کارفرمایان متخلف

بازرسی‌های فشرده در واحدهای اقتصادی لرستان

در یک گزارش اخیر از لرستان، اعلام شد که ۱۸۱ تبعه خارجی غیرمجاز در واحدهای اقتصادی استان شناسایی و اخراج شده‌اند. این اقدام جدی نشان دهنده پایبندی به قوانین کشور در راستای جلوگیری از ورود نیروی کار غیرمجاز به بازار کار ایران است.

جریمه و تدابیر قانونی

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اعلام کرد که هر کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده کند یا در مشاغلی به جز شغل‌های تعیین شده در پروانه کار اقدام نماید، به جریمه قانونی متناسب با تعداد روزهایی که این نیروی کار غیرمجاز کار می‌کند، محکوم خواهد شد. این جریمه روزانه در حدود ۸۸۵ هزار تومان است.

مسئله بیکاری و فرصت‌های شغلی

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: مقابله با بیکاری یکی از اولویت‌های ماست و ما آماده‌ایم فرصت‌های شغلی را برای جوانان و افراد متقاضی ارائه دهیم. از این رو، تدابیر قانونی در نظر گرفته شده‌اند تا نه تنها از ورود نیروی کار غیرمجاز جلوگیری شود بلکه برای جوانان کار جایگزین فراهم آید.

نهادهای کمکی برای افراد جویای کار

وی افزود: ما به دنبال ارتقاء سطح شغلی و اقتصادی استان هستیم و به همین دلیل نهادهای کمکی برای افراد جویای کار ایجاد کرده‌ایم. این نهادها از افراد متقاضی کمک می‌گیرند و آنها را در جستجوی شغل یاری می‌کنند.

خاتمه‌بخش

با اخذ اقدامات قانونی و اخراج نیروهای کاری غیرمجاز، استان لرستان به سمت توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی حرکت می‌کند. این اقدامات نه تنها به ارتقاء اقتصاد کشور کمک می‌کنند بلکه به جلوگیری از بیکاری و ارائه فرصت‌های شغلی برای جوانان ایرانی نیز کمک خواهند کرد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *