ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

شروع مرحله جدید یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی از امروز

امروز، یک مرحله جدید در دسترسی به یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی

به گزارش ایسنا، از امروز، دهک‌های درآمدی ششم و هفتم می‌توانند از طریق خرید ۲۰۰ هزار تومان از لیست ۱۱ محصول موجود در سبد غذایی، از یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی بهره‌مند شوند. این تدابیر جدید به افراد این دسته از جامعه امکان می‌دهد تا بهره‌مندی‌های خود را افزایش دهند و در عین حال به رونق بازارهای محلی کمک کنند.

گام جدید در طرح ملی کالابرگ الکترونیکی

در گفت‌وگو با ایسنا، سیدرضا یحیوی، مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: “با اضافه شدن ۲ دهک‌ درآمدی ششم و هفتم به طرح ملی کالابرگ الکترونیکی، تعداد مردمی که مشمول این طرح شده‌اند از ۴۱ میلیون به ۶۱ میلیون نفر افزایش یافته است، که این نشان از توسعه و پیشرفت در حوزه کمک به بازارهای محلی و مصرف کنندگان دارد.”

شرایط ساده‌تر برای دریافت یارانه

برای بهره‌مندی از یارانه تشویقی، مردم می‌توانند خریدهایی از میان ۱۱ محصول موجود در سبد غذایی انجام دهند. این محصولات شامل برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست‌ کم‌چرب،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر می‌شوند. این تدابیر همگام با تلاش‌های جدید برای مقابله با فقر غذایی در کشور قرار دارند.

کالابرگ الکترونیکی: گامی نو به سوی تسهیلات در دسترسی به بازارهای محلی

یحیوی تاکید کرد: “در حال حاضر، ۱۴۵ هزار فروشگاه در سراسر کشور خدمات مرتبط با کالابرگ الکترونیکی را ارائه می‌دهند و از نصب برنامه و اپلیکیشن «شما»، مردم می‌توانند نزدیکترین فروشگاه به خرید محصولات خود را پیدا کنند. این اقدام نقش مهمی در کمک به مصرف‌کنندگان و ایجاد انگیزه برای تقویت بازارهای محلی ایفا می‌کند.”

افزایش یارانه به ۴۲۰ هزار تومان

با جاری شدن این طرح، مبلغ یارانه هر فرد در صورت خرید از سبد غذایی به ۴۲۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. این تغییرات نشان از تصمیم دولت در ارتقاء سطح زندگی مردم و مبارزه با نابرابری‌ها در کشور دارد. امیدواریم این اقدامات بهبودی مستمری در زندگی اقتصادی مردم و رونق بازارهای داخلی ایجاد کنند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *