چ. جولای 17th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

سفیر جدید ایران در نیجر با امیرعبداللهیان دیدار کرد


در راستای تقویت روابط دیپلماتیک ایران با کشورهای آفریقایی، علی تیزتک، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در نیجر، پیش از آغاز ماموریت خود، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو نمود.

گسترش افق همکاری‌ها: محور دیدار دوجانبه

این دیدار که به منظور بررسی و تبادل نظر پیرامون راهکارهای توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه بین ایران و نیجر برگزار شد، فرصتی بود تا سفیر جدید برنامه‌ها و اهداف خود را در زمینه گسترش روابط دو کشور تشریح کند.

تاکید بر توسعه روابط با قاره آفریقا

امیرعبداللهیان در این دیدار بر اهمیت و جایگاه قاره آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید و بر ضرورت پیگیری توافقات و برنامه‌هایی که منجر به توسعه همکاری‌های اقتصادی و سیاسی می‌شود، اشاره کرد. وی گسترش روابط ایران و نیجر را در زمینه‌های متنوع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مورد تأکید قرار داد.

سابقه دیپلماتیک سفیر جدید

علی تیزتک که پیش از این سوابق دیپلماتیک قابل توجهی داشته، در سمت‌هایی چون رئیس دبیرخانه دریای خزر، معاون سفارت در ترکمنستان و در ماموریت‌های مختلف در مسکو و کی‌یف خدمت نموده است، با تجارب ارزشمند خود، آماده است تا در جهت تقویت روابط بین ایران و نیجر گام بردارد.

پیگیری برنامه‌های توسعه‌ای

در پایان این دیدار، هر دو طرف بر ضرورت پیگیری برنامه‌های توسعه‌ای و توافقات دوجانبه، از جمله برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، تأکید ورزیدند. این اقدامات گامی مهم در جهت تحکیم روابط دوستانه و همکاری‌های متقابل بین ایران و نیجر تلقی می‌شود.

این دیدار نشانگر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا، به ویژه نیجر، است و گواهی بر تلاش‌های مستمر برای تقویت پایه‌های دیپلماسی و همکاری‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *