ی. ژوئن 16th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

زن اتیوپیایی که 16 سال است بدون آب و غذا زندگی می‌کند!

معجزه یا بیماری؟

در منطقه‌ای دورافتاده از اتیوپی، زنی به نام مولوورک اُومبائو زندگی می‌کند که ادعا می‌کند بیش از 16 سال است که هیچ غذا و آبی مصرف نکرده است. این ادعا که به نظر غیرقابل باور می‌رسد، پزشکان را در سراسر جهان متحیر کرده است.

شروع ناگهانی یک وضعیت عجیب

مولوورک می‌گوید که در سن 10 سالگی ناگهان دیگر نیازی به خوردن و آشامیدن احساس نمی‌کرد. آخرین وعده غذایی که او به یاد دارد سوپ عدس بوده است. از آن زمان تاکنون، او هیچ غذا یا نوشیدنی دیگری مصرف نکرده است.

معاینات پزشکی چه می‌گویند؟

با وجود ادعای عجیب مولوورک، او توسط پزشکان در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، مورد معاینات دقیق قرار گرفته است. پزشکان پس از سه سال آزمایش، هیچ گونه غذا، آب یا مواد زائد در دستگاه گوارش او پیدا نکردند. این موضوع عجیب نشان می‌دهد که او حتی نیازی به دفع ادرار و مدفوع نیز ندارد.

سلامت روان در وضعیت مطلوب

سلامت روان مولوورک نیز توسط پزشکان در دبی و قطر مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ گونه مشکلی در این زمینه مشاهده نشده است.

معجزه الهی یا یک بیماری نادر؟

مولوورک معتقد است که وضعیت غیرمعمول او “کار خدا” است و دلیل شروع آن را نمی‌داند. او می‌گوید که دیگر هرگز غذا نخواهد خورد.

داستان مولوورک بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته است. برخی افراد او را معجزه‌ای الهی می‌دانند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که او از یک بیماری نادر رنج می‌برد.

تحقیقات بیشتر برای حل معمای مولوورک

هنوز هیچ توضیح علمی برای وضعیت مولوورک وجود ندارد و تحقیقات بیشتری برای حل این معمای عجیب و غریب در حال انجام است. پزشکان در تلاشند تا بفهمند که چگونه او می‌تواند بدون غذا و آب زنده بماند.

داستان مولوورک یادآور سایر مواردی است که در آن افراد ادعا کرده‌اند که می‌توانند برای مدت طولانی بدون غذا و آب زندگی کنند. با این حال، بسیاری از این ادعاها به دلیل عدم وجود شواهد علمی کافی مورد تردید قرار گرفته‌اند.

فقط زمان نشان خواهد داد که آیا مولوورک واقعاً می‌تواند بدون غذا و آب زندگی کند یا خیر.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *