ی. جولای 21st, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

1 دقیقه خوانده شده


در جمع بینش‌مند و آینده‌نگر دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور، تأکید ویژه‌ای بر نقش حیاتی نیروی انتظامی در مقابله با جرائم و تبهکاری‌ها داشت. ایشان با اشاره به اهمیت سه‌گانه قدرت دفاعی، ثبات اقتصادی و پویایی فرهنگی، بر نیاز به تقویت بنیه دفاعی کشور تأکید نمود.

نگاهی به ماموریت‌های دانشگاه علوم انتظامی

در مراسم دانش‌آموختگی این دانشگاه، رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌های فرماندهان و مربیان برای پرورش نیروهای جوان، آگاه، شجاع و متعهد، بر اهمیت دانشگاه به عنوان مرکزی برای آموزش و پژوهش، تأکید کرد. ایشان افزود، دانشگاه‌های نیروهای مسلح باید به شناخت آسیب‌ها و ارائه راهکارهای کارآمد بپردازند.

رهنمودهای رئیس‌جمهور برای نیروهای مسلح

رئیسی با تأکید بر ارزش‌های ایمان، دانش و خودباوری در نیروهای مسلح، بر اهمیت نقش پیشگیرانه نیروی انتظامی در جامعه و مبارزه با جرائم سازمان‌یافته و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. ایشان اقتدار، مهربانی و عقلانیت را به عنوان سه اصل اساسی در انجام ماموریت‌های نیروی انتظامی برشمرد.

تقویت بنیه دفاعی و اهمیت ابزار کار

رئیس‌جمهور اهمیت داشتن ابزار کار مناسب را برای ارتقاء قدرت نیروی انتظامی مورد توجه قرار داد و اعلام کرد که دولت در تلاش است تا با فراهم‌آوری امکانات و تجهیزات لازم، به تقویت بنیه دفاعی کشور کمک نماید.

پیوند مستحکم مردم و نیروهای مسلح

رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت مردم از نیروهای مسلح و برجسته کردن نقش آن‌ها در ایجاد امنیت و آرامش کشور، بر اهمیت اراده ملت در مسیر پیشرفت و مقاومت در برابر تهدیدها تأکید نمود. ایشان با اشاره به پیروزی‌های ملت ایران در طول تاریخ، اطمینان خود را نسبت به آینده‌ای روشن برای کشور ابراز داشت.

نتیجه‌گیری و تأکید بر وحدت و مقاومت

در خاتمه، سخنان رئیس‌جمهور نشان‌دهنده تأکید بر اهمیت وحدت ملی، تقویت بنیه دفاعی و ضرورت حمایت دولت و مردم از نیروهای مسلح بود. این رویکرد نه تنها به تضمین امنیت داخلی کمک می‌کند بلکه نشان‌دهنده اراده و توانایی کشور در مقابله با چالش‌ها و تهدیدهای برون‌مرزی است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *