چ. جولای 17th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

دومای روسیه: آمریکا و استراتژی‌های جنگی در منطقه

1 دقیقه خوانده شده

تشدید تنش‌ها و جنگ در فلسطین: دیدگاه روسیه

در آخرین توییت خود، ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی روسیه، به تشدید تنش‌ها و درگیری‌های مسلحانه در فلسطین اشغالی اشاره کرد و آمریکا را به استفاده از این تنش‌ها برای جنگ‌افروزی و ثروت‌اندوزی متهم کرد. او بیان کرد: “واشنگتن به دنبال ایجاد منافع اقتصادی خود از طریق درگیری‌های مسلح است.”

آمریکا و شرکت‌های تسلیحاتی

ولودین اعلام کرد که پس از تشدید تنش‌ها در فلسطین و اسرائیل، سهام بزرگترین شرکت‌های تسلیحاتی آمریکایی افزایش یافته است. این افزایش در معاملات بورس اوراق بهادار نیز قابل رؤیت است. او اظهار کرد که این روش‌های آمریکا در کسب ثروت از جنگ و تحقق منافع اقتصادی به دوره جنگ جهانی اول بازمی‌گردد.

استراتژی‌های اقتصادی آمریکا

وی بیان کرد: “ایالات متحده به دلیل تشکیل تشکیلات نظامی-صنعتی بزرگ، میلیونرهای نظامی را ظاهر کرد و از جنگ جهانی دوم بهره‌برداری کرد. این کشور از بدهی به طلبکار تبدیل شد و دلار به عنوان ارز جهانی معرفی شد.”

استراتژی‌های فعلی واشنگتن

وی افزود: “استراتژی‌های آمریکا در مناطقی مانند افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و اوکراین تغییر نکرده است. آمریکا همچنان به جنگ‌افروزی برای کسب ثروت و اجرای طرح‌های خاص خود متمایل است. و این تنش‌ها به جای تضمین صلح، جنگ را به همراه می‌آورند.”

نقض صلح در منطقه

واشنگتن به‌نظر می‌رسد اکنون ناوهای هواپیمابر آمریکایی را به نزدیک سواحل فلسطین و اسرائیل ارسال کرده است. این اقدام نه برای حفظ صلح انجام شده است، بلکه به‌منظور شروع یک جنگ جدید به نفع آمریکا استفاده می‌شود.

در نهایت، ولودین تاکید کرد که نقض صلح در منطقه به‌طور مداوم ادامه دارد و آمریکا با جنگ‌افروزی و تحریک تنش‌ها، به دنبال تحقق منافع اقتصادی خود است. این وضعیت نه تنها بر منطقه بلکه بر دنیا نیز تأثیر می‌گذارد و نیاز به جلوگیری از این وضعیت‌ها در راستای حفظ صلح و ثبات جهانی را دوچندان می‌کند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *