پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

توزیع داروهای بیماران خاص تنها در داروخانه‌های مشخص


در گفتگویی تازه با باشگاه خبرنگاران جوان، سیدحیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو، ضمن اطمینان خاطر به هموطنان، اعلام داشت که داروی دی متیل فومارات، حیاتی برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس، بدون کمبود و با تولید داخلی در دسترس است. این خبر، نشان‌دهنده تلاش‌های مستمر برای رفع نگرانی‌های بیماران خاص و تضمین دسترسی آنان به داروهای مورد نیازشان است.

دسترسی آسان به داروهای بیماران خاص

داروی دی متیل فومارات، که نقش حیاتی در درمان بیماری ام اس دارد، در داروخانه‌های مشخص و مورد تایید سازمان غذا و دارو توزیع می‌شود. این اقدام با هدف سهولت دسترسی بیماران به داروهای خود و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی صورت می‌پذیرد.

تولید داخلی و تضمین کیفیت

با توجه به اهمیت داروی دی متیل فومارات برای بیماران ام اس، سازمان غذا و دارو تاکید کرد که این دارو توسط یک شرکت داخلی تولید می‌شود. تولید داخلی علاوه بر افزایش دسترسی بیماران به دارو، کیفیت و اثربخشی آن را نیز تضمین می‌کند.

ارسال دارو به درب منزل بیماران

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین اشاره کرد که برای رفاه حال بیماران خاص، برخی از داروها، از جمله دی متیل فومارات، توسط بیمه سلامت به درب منزل بیماران ارسال می‌شود. این خدمت، نمونه‌ای بارز از حمایت‌های همه‌جانبه دولت از بیماران خاص است و موانع دسترسی به دارو را به حداقل می‌رساند.

نتیجه‌گیری

رفع دغدغه‌های بیماران خاص در زمینه دسترسی به دارو، یکی از اولویت‌های اصلی سازمان غذا و دارو است. با تدابیر اتخاذ شده، از جمله تولید داخلی داروها، توزیع مسئولانه در داروخانه‌های مشخص، و ارسال دارو به منازل بیماران، تضمین می‌شود که بیماران خاص همواره به داروهای حیاتی خود دسترسی داشته باشند. این اقدامات، گامی بلند در مسیر تامین سلامت و افزایش کیفیت زندگی بیماران در سراسر کشور است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *