ی. جولای 14th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

تبلیغات مکمل در ماهواره و فضای مجازی ممنوع؛ خرید فقط از داروخانه‌ها

1 دقیقه خوانده شده

مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: هر گونه تبلیغ مصرف فرآورده‌های مکمل در شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی غیرقانونی است و مشاهده آن باید به عنوان علامتی برای غیرمجاز بودن محصول تلقی شود.

دکتر علیرضا رستمی در این باره گفت: داروهای گیاهی و مکمل مجاز فقط باید در داروخانه‌های سراسر کشور عرضه شوند و تبلیغ آنها در ماهواره و فضای مجازی ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده اینگونه تبلیغات، متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت، افزود: فرآورده‌های مکمل مانند سایر داروها دارای برچسب اصالت و کد ۱۶ رقمی هستند که می‌توان آنها را در سامانه تی‌تک (www.ttac.ir) یا از طریق نرم‌افزار تلفن همراه این سامانه و یا ارسال کد به شماره پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام کرد.

سازمان غذا و دارو همچنین برای ثبت شکایت در مورد محصولات غیرمجاز، میزهای پیشخوانی را در تارنمای خود تعبیه کرده و به صورت آنلاین به شکایات رسیدگی می‌کند.

بنابراین، به خاطر داشته باشید که هر گونه تبلیغ مکمل در ماهواره و فضای مجازی غیرقانونی است و برای خرید این محصولات حتماً به داروخانه‌ها مراجعه کنید و از اصالت و سلامت آنها با استعلام کد ۱۶ رقمی روی محصول اطمینان حاصل کنید.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *