ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

راه‌اندازی نرم افزار «نوماند» در تهران: ابزار جدید جمع‌آوری پسماند خشک

در حرکتی نوآورانه، سازمان پسماند شهرداری تهران با اطلاع از راه‌اندازی نرم‌افزار «نوماند»، آغاز به جمع‌آوری پسماند خشک شهروندان در سه منطقه شهرداری تهران کرده است. این طرح ارتقاء محیط‌زیست و مشارکت فعال شهروندان در این فرآیند را هدف قرار داده است.

رضا محمدی، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران، اعلام کرد: از اول آذرماه، سه منطقه شهرداری به شماره‌های ۸، ۱۳، و ۱۴ این امکان را دارند که از اپلیکیشن «نوماند» استفاده کرده و درخواست تحویل پسماند خشک خود را ثبت کنند. این فرآیند به شهروندان این امکان را می‌دهد که زمان تحویل پسماند و ناوگان جمع‌آوری را به دقت انتخاب کنند.

حمایت از محیط‌زیست و اشتغال محلی

محمدی ادامه داد: این اپلیکیشن، علاوه بر تلاش برای کاهش آثار زیست‌محیطی مخرب، به شهروندان این امکان را می‌دهد که مبلغ درآمدهای حاصل از تحویل پسماند خود را به شکل فوری در کیف پول شهروندی‌شان دریافت کنند. این مبلغ قابل استفاده برای خرید از میادین میوه‌وتره‌بار و فروشگاه‌های شهروند است.

گسترش نرم‌افزار به سایر مناطق

به گزارش‌ها، این اپلیکیشن از روز شنبه در دسترس شهروندان مناطق ۸، ۱۳، و ۱۴ قرار گرفته و به‌زودی سایر مناطق ۲۲ گانه نیز از این امکان بهره‌مند خواهند شد. این گام مهم به سوی جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک در تهران، نقطه عطفی در مدیریت پسماند شهری به شمار می‌آید.

زمان‌بندی انعطاف‌پذیر برای تحویل پسماند

به گفته محمدی، شهروندان می‌توانند در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه با مراجعه به اپلیکیشن «نوماند» ساعت تحویل ناوگان جمع‌آوری را تعیین و با کمترین اتلاف وقت، علاوه بر شارژ کیف پول شهروندی، به حفظ محیط‌زیست شهری کمک کنند. این اقدام نه تنها باعث بهینه‌سازی فرآیند جمع‌آوری می‌شود بلکه به اشتغال محلی نیز کمک خواهد کرد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *