ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

چمران : افزایش بافت فرسوده در تهران !


رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در نقد به وضعیت فعلی شهر، بیان کرد که مردم تفاوت چشمگیری بین عملکرد شهرداری‌ها و دولت احساس نمی‌کنند. او بر اهمیت هماهنگی بین بافت فرسوده و فرآیند نوسازی تأکید کرد و نیاز به حمایت‌های بیشتر از این بخش را مورد تأکید قرار داد.

بزرگنمایی از افزایش بافت فرسوده در تهران

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعلام کرد که بافت فرسوده در تهران از چهار هزار هکتار به شش هزار هکتار افزایش یافته است. وی با بیان ناهماهنگی بین فرآیند فرسودگی و نوسازی در تهران، حمایت‌های اساسی از این بخش را از دولت مطالبه کرد.

نقش شهرداری‌ها در آبادانی شهرها

به گفته چمران، شهرداری‌ها علاقه زیادی به آبادانی شهرها دارند ولی مردم تفاوتی در این امور حس نمی‌کنند. او بر این باور است که اگر توجه به این بخش و همچنین آبادانی روستاها صورت گیرد، می‌توان به رشد سکونتگاه‌های غیررسمی اطراف شهرها پیشگویی کرد.

اعتراض به عدم دریافت عوارض ساخت و ساز در بافت فرسوده

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با ابراز نگرانی از عدم دریافت عوارض ساخت و ساز در بافت فرسوده از سال ۱۳۸۳، به عدم توجه به جرائم مرتکب شده در این بخش اشاره کرد. او از دولت می‌خواست تا مقررات مرتبط با عوارض و تخفیف‌ها را به درستی اجرا کرده و حمایت‌های لازم را از بافت‌های فرسوده فراهم آورد.

نقدها و پیشنهادات برای اصلاح سیاست‌های شهری

چمران بر اهمیت تامین اعتبارات برای شهرداری‌ها تأکید کرد و از دولت خواست تا تسهیلات مالی مرتبط با پرداخت حقوق کارکنان شهرداری‌ها را فراهم کند. وی همچنین از شهرداری‌ها خواست که به دنبال راه‌های تولید درآمد باشند تا از وسایل حمل و نقل عمومی به نحو مناسب استفاده شود.

جلب اعتماد مردم از طریق برنامه‌ریزی دقیق

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر نیاز به برنامه‌ریزی صحیح و اجرای دقیق طرح‌ها، به جلب اعتماد مردم اشاره کرد. او از شهروندان خواست که طرح‌های خود را به شهرداری ارائه دهند تا اجرای صحیح و موفقیت‌آمیز را تضمین کنند.

در نهایت، چمران به اهمیت استفاده از تجارب گذشته و برگزاری همایش‌های مشارکتی اشاره کرد تا از ظرفیت مردمی به‌صورت بهینه استفاده شود و راهکارهای اجرایی برای بهبود وضعیت شهری ارائه شود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *