ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

استقبال رسمی رئیسی از رئیس جمهوری کوبا

ورود میگل دیاز کانل به ایران: یک مرحله مهم در روابط دوجانبه

در یک مراسم استقبال رسمی در مجموعه فرهنگی_تاریخی سعدآباد، رئیس‌جمهور ایران صبح روز دوشنبه با استقبال رسمی از میگل دیاز کانل، رئیس‌جمهور کوبا، اقدام به تحولات مهمی در دیپلماسی دوجانبه کرد.

دیدار ایران و کوبا: ابتدای یک دوره جدید در همکاری‌های سیاسی و اقتصادی

پس از نواخته شدن سرود ملی هر کشور، رئیسان ایران و کوبا با ادای احترام به پرچم، اهمیت این دیدار را نشان دادند. میگل دیاز کانل به همراه یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شده و این دیدار، پس از سفر فیدل کاسترو در سال ۱۳۸۰، نخستین دیدار رسمی رئیس جمهور کوبا با ایران است.

برنامه‌های جلسات و تفاهم‌نامه‌ها

به تفصیل، صبح دوشنبه، پس از مراسم استقبال رسمی در مجموعه سعدآباد تهران، مراحل مهمی شامل ملاقات خصوصی روسای دو کشور، نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه، و امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری برگزار خواهد شد. در ادامه، دو رئیس جمهور در یک نشست مطبوعاتی مشترک، به بررسی نتایج و دستاوردهای رایزنی‌های فیمابین خواهند پرداخت.

برنامه سفر رئیس‌جمهور کوبا در ایران

رئیس‌جمهور کوبا به همراه دیدار رسمی با رئیس جمهور اسلامی ایران، دیدارهای متعدد با مقامات عالی‌رتبه ایرانی نیز در برنامه دارد. از بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای فناورانه گرفته تا بازدید از انستیتو پاستور که در حوزه‌های پزشکی و دارویی با کوبا همکاری دارد.

ایران و کوبا: ادامه همکاری‌های گسترده

ناگفته نماند که این دیدار در ادامه سفر سید ابراهیم رئیسی به هاوانا در خرداد، که باعث امضای شش سند و تفاهم‌نامه در بخش‌های قضایی، سیاسی، گمرکی و فناوری اطلاعات شد، به ادامه و توسعه همکاری‌های گسترده بین ایران و کوبا اشاره دارد.

در نهایت، این دیدار نه تنها نشان‌دهنده توسعه روابط دیپلماتیک دو کشور است بلکه به نمایشگاهی از توانمندی‌ها و دستاوردهای هر دو کشور تبدیل شده است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *