ی. جولای 21st, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

کاهش فعالیت تولیدی چین برای دومین ماه متوالی

1 دقیقه خوانده شده

در نظرسنجی جدید رویترز، نشان داده شده است که فعالیت تولیدی چین در ماه نوامبر، برای دومین ماه متوالی کاهش یافته است. این واقعیت نشان‌دهنده چالش‌های جدیدی است که اقتصاد چین با آن مواجه است.

هرچند انتظار می‌رود شاخص رسمی مدیران خرید در نوامبر بهبود یابد، اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که این بهبود ممکن است محدود باشد. به گفته ۳۱ اقتصاددان مشاوره شده توسط رویترز، شاخص به سطح ۵۰ واحدی نزدیک خواهد شد که نشان‌دهنده ترازی ناپایدار است.

رکود-صنعتی-در-چین
رکود-صنعتی-در-چین

تحلیل اقتصاد چین و چالش‌های آن

بررسی نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که اقتصاد چین، علیرغم برخی نشانه‌های بهبود، همچنان با چالش‌ها و موانعی روبروست. بحران عمیق در بازار املاک، خطرات بدهی دولت محلی، رشد کند جهانی و تنش‌های ژئوپلیتیکی این اقتصاد را کاهش داده است.

رئیس بانک مرکزی چین، با اعلام اطمینان از رشد سالم در آینده، خواستار اصلاحات ساختاری برای کاهش اتکا به زیرساخت‌ها و دارایی‌ها برای رشد بیشتر شد. این تأکید بر اصلاحات نشان‌دهنده نیاز به تغییر در رویه‌ها و سیاست‌ها برای استقرار پایداری اقتصادی است.

مشاوران سیاست معتقدند که دولت باید اقدامات بیشتری را برای حفظ رشد اقتصادی حدود ۵ درصد را اجرا کند. این اقدامات باید با توجه به چالش‌های فعلی اقتصادی و با هدف انطباق با اهداف سالانه اقتصادی صورت گیرد.

نتیجه‌گیری

با توجه به تحولات اخیر اقتصاد چین و چالش‌هایی که در مسیر بازسازی آن وجود دارد، انتظار می‌رود که تصمیمات و اقدامات دولت در زمینه اصلاحات و تحولات اقتصادی، تأثیرات قابل‌توجهی بر روی جهت اقتصاد چین داشته باشد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *