د. آوریل 15th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

چراغ سبز کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به رئیس موساد برای پیشبرد پیشنهاد قطر


کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، با اعطای چراغ سبز به رئیس موساد، به پیشبرد پیشنهادات قطر برای معاملات جدید با جنبش حماس اعلامیه داده است. این پیشنهاد شامل آزادی اسرای صهیونیستی در مقابل آزادی اسرای فلسطینی و تعهد به آتش‌بس برای چند هفته می‌باشد.

مذاکرات مثبت و نقدهای اسرائیلی

منابع اسرائیلی اظهار کرده‌اند که تماس‌های مثبتی برای پیشبرد معامله برقرار شده ولی بسیاری از اسرائیلی‌ها نگرانی‌های خود را نسبت به این مذاکرات اعلام کرده‌اند. این مذاکرات علاوه بر آزادی اسرا، به توقف جنگ و مسائل کنترل غزه متمرکز می‌شوند.

بررسی معامله و نقش وزرای صهیونیست

قرار است که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی این معاملات و مسائل مرتبط با کنترل غزه را در جلسات خود بررسی نماید. بحران غزه پس از جنگ اخیر، موضوعی حیاتی برای این کشور است.

دیدگاه حماس: توقف کامل جنگ شرط لازم نیست

رئیس موساد اظهار کرده است که حماس به توقف کامل جنگ به عنوان شرطی برای مذاکرات نیاز ندارد. این دیدگاه در مقابل تصریحات حماس قرار دارد که توقف جنگ پیش از مذاکرات به دستیابی به هدف‌های خود کمک نخواهد کرد.

مخالفت با کمک‌های بشردوستانه به غزه

برخی از وزرای صهیونیست اقدام به پیشنهاد کاهش کمک‌های بشردوستانه به غزه کرده‌اند، با هدف فشار بر حماس. این اقدامات به عنوان یک راهبرد فشار اقتصادی برای تحت فشار قرار دادن حماس تلقی می‌شود.

گام‌های بعدی مذاکرات

پس از اظهارات مثبت رژیم صهیونیستی به پیشنهادات قطر، مرحله دوم این مذاکرات به چالش‌های جدیدی می‌خورد و ممکن است به تغییراتی در کنترل نوار غزه منجر شود.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *