ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

پیشروی ۴۰۰ متری آب دریا به سواحل بندرگز


در حرکتی جسورانه نسبت به احیای بنادر و توسعه حمل و نقل دریایی، مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان از پیشروی ۴۰۰ متری آب دریا به سواحل بندرگز خبر داد. این اقدام جزء بخشی از طرح تحولی دولت به منظور ترسیم آینده دریایی مناطق است.

عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان

با استناد به دستورات رئیس جمهور دکتر ابراهیم رئیسی، عملیات لایروبی خلیج گرگان به همراه بازگشایی کانال آشوراده به پیشروی آب دریا به سمت اسکله چوبی بندرگز منجر شد. این اقدام نه تنها به افزایش سطح آب خلیج گرگان منجر شد بلکه به کاهش ۵۰ درصدی شوری آب نیز انجامید.

کاهش شوری و افزایش کیفیت آب

نتیجه این عملیات نه تنها در افزایش پیشروی آب دریا به سمت ساحل بندرگز قابل مشاهده است، بلکه شاهد کاهش شوری آب و بهبود کیفیت آب خلیج نیز هستیم. این تحولات به نظر می‌رسد تا یک ماه آینده، سطح آب خلیج با دریا همسطح شود.

نقش حمل و نقل دریایی در توسعه اقتصاد

در ادامه به همت جلوه‌گر صنعت حمل و نقل دریایی در توسعه اقتصاد، نوراله عباسی مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان، به روز ملی حمل و نقل اشاره کرد. او با اشاره به اینکه حمل و نقل به عنوان نیروی محرکه توسعه جوامع محسوب می‌شود، بیان کرد که دولت و مسئولان استان گلستان در تالار سیاست‌گذاری به ساخت زیرساخت‌های لازم برای بهره‌مندی از حمل و نقل دریایی می‌پردازند.

زیرساخت‌های مورد نیاز و فناوری‌های نوین

در پایان، عباسی تأکید کرد که رسیدن به جایگاه برتر در حوزه حمل و نقل دریایی نیاز به فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و بهره‌گیری از آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های نوین دارد. این گام مهم نه تنها به توسعه اقتصادی استان کمک می‌کند بلکه به افزایش سهم در مبادلات اقتصادی نیز کمک خواهد کرد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *