ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

پیش‌بینی هواشناسی: رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

وضعیت فعلی هوا در کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، صادق ضیائیان، از وقوع رگبار باران در نقاط مختلف کشور و افزایش وزش باد و گرد و خاک در نوار شرقی خبر داد. وی در گفت‌وگو با ایسنا جزئیاتی از وضع هوا در ایام آینده را مطرح کرد.

پیش‌بینی برای روزهای آینده

طبق پیش‌بینی‌ها، از امروز (۲۹ مهر) تا دوشنبه (اول آبان) در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان خواهد بود همچنین امروز در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

سه‌شنبه (۲ آبان) با گذر امواج تراز میانی جو در نواحی غرب ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی‌، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وضعیت هوا در نوار شرقی کشور

امروز در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات افزایش وزش سرعت باد، گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین اوایل وقت امروز دریای خزر و طی روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت هوایی در تهران

وضعیت هوایی تهران نیز طی دو روز آینده مطرح است. طبق پیش‌بینی‌ها، آسمان تهران فردا (۳۰ مهر) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و غبار رقیق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (اول آبان) کمی ابری تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت دمایی در استان‌ها

طبق آخرین پیش‌بینی‌ها، اهواز با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، توصیه می‌شود که شهروندان در مناطق مذکور و همچنین در سراسر کشور از وضعیت هوایی اطلاع پیدا کرده و اقدامات لازم برای مراقبت از خود و دیگران را انجام دهند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *