ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

به واردات سالانه ۳۰۰ هزار خودرو نیاز داریم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، مهمترین مانع واردات خودرو را تامین منابع ارزی مورد نیاز دانسته است. او با بیان اینکه برای کاهش التهاب بازار خودرو به واردات سالانه حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو نیاز داریم، تاکید کرد که این موضوع باعث طولانی شدن روند واردات شده است.

صیانت از منابع ارزی

حسینی‌کیا اظهار کرد که با توجه به محدودیت منابع ارزی و لزوم صیانت از آنها، واردات خودرو باید با صادرات قطعات خودرو و خدمات فنی مهندسی این حوزه همراه شود. این راهکار به ایجاد تعادل در مصرف ارز کمک می‌کند و ارز حاصل از صادرات به واردات خودرو اختصاص می‌یابد.

ورود افراد حقیقی و حقوقی

حسینی‌کیا تأکید کرد که باید به افراد حقیقی و حقوقی اجازه داده شود که از منابع مشخص و به ویژه صادرات کالا و خدمات مرتبط با حوزه خودرو ارز کافی تامین کنند و در حوزه واردات خودرو وارد شوند.

کاهش التهاب موجود در بازار

تعادل عرضه و تقاضا

حسینی‌کیا معتقد است که واردات خودرو می‌تواند به کاهش التهاب بازار و بهبود تعادل بین عرضه و تقاضا کمک کند. او بر این باور است که این تدابیر می‌تواند به تعدیل قیمت‌ها و ایجاد فضای رقابتی در بازار انجام دهد.

ارتقاء کیفیت

واردات خودرو باعث افزایش رقابت در بازار و ارتقاء کیفیت خودروها می‌شود. حسینی‌کیا بر اهمیت ایجاد فضای رقابتی برای ارتقاء کیفیت خودروها تأکید کرد.

نتیجه گیری

اعضای کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر نیاز به واردات سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو، امیدوارند با ایجاد شرایط مناسب، این روند تسهیل یابد و به جبران بخشی از ناترازی بازار خودرو کمک کند. واردات خودرو به عنوان یک راهکار اساسی برای کاهش فشارهای بازاری و ارتقاء صنعت خودروسازی مطرح شده است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *