ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

مذاکرات محرمانه در ریاض برای حمایت از اوکراین در مذاکرات صلح احتمالی با روسیه

یک گزارش اختصاصی از رویدادهای مهم در ماه گذشته نشان می‌دهد که مشاوران امنیت ملی از کشورهای مختلف در ریاض به هم پیوستند. دلیل اصلی این تجمع مذاکرات محرمانه برای حمایت از اوکراین در مذاکرات صلح احتمالی با روسیه بود.

توجه به حمایت: نقش کشورهای غربی و عربی

در این نشست، کشورهایی چون آمریکا، اوکراین و برخی از متحدان غربی، با همکاری عربستان سعودی، مذاکراتی محرمانه را برگزار کردند. هدف اصلی این تلاش، حمایت از کی‌یف در هرگونه مذاکرات صلح با روسیه بود.

آرمان‌ها و اهداف: تأکید بر تمامیت ارضی اوکراین

مشارکت‌کنندگان در این مذاکرات محرمانه به ویژه اوکراین و گروه هفت، از جمله کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا، تاکید کردند که باید به تمامیت ارضی و استقلال اوکراین احترام گذاشته شود.

زمینه‌های محروم: خواسته‌های اوکراین برای پایان جنگ

مقامات اوکراینی بارها ابراز کرده‌اند که حاضر به تحقق تمامی اهداف خود، از جمله بازگشت به مرزهای ۱۹۹۱ و استقلال کامل، هستند. این خواسته‌ها به عنوان یکی از شروط اصلی پایان یافتن جنگ در اوکراین ذکر شده است.

بررسی وضعیت: آینده مذاکرات

گزارشات اخیر نشان می‌دهد که مشارکت‌کنندگان در این مذاکرات محرمانه با تأکید بر رعایت تمامیت ارضی اوکراین متفق شده‌اند. با این حال، تفاوت‌هایی در خواسته‌ها و اهداف با کرملین وجود دارد که ممکن است در مراحل بعدی بررسی شوند.

جزئیات ناگفته: آتش‌بس یا سایر مسائل؟

اطلاعات محدودی درباره آتش‌بس در این مذاکرات فاش شده است. منابع نزدیک به کرملین اعلام کرده‌اند که این موضوع به‌عنوان یکی از مسائل بحرانی مورد بررسی قرار گرفته است.

تأکید بر حمایت: اتحاد اروپا و آمریکا

گزارشات نیز نشان می‌دهد که آمریکا و اتحادیه اروپا، علیه همه موانع، به حمایت از اوکراین تأکید کرده‌اند. این اطمینان نشان‌دهنده تصمیم مشترک این کشورها برای حل بحران و پیشبرد مذاکرات صلح است.

دوره بعدی: ادامه مذاکرات در سوییس

از منابع مطلع، به دست آمده که دوره بعدی این مذاکرات محرمانه در سوییس، پیش از نشست مجمع جهانی اقتصاد در اواسط ژانویه، برگزار خواهد شد. این نشست می‌تواند مرحله‌ای مهم در راه‌حل جنگ اوکراین باشد.

با این تحلیلات و اظهارنظرها، مذاکرات محرمانه در ریاض به یک مرحله جدید از تلاش‌های بین‌المللی برای صلح در اوکراین تبدیل شده است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *