ی. جولای 14th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی ۲۰ تا ۶۵ درصد افزایش یافت

اقدامات دولت در راستای ارتقای نظام سلامت کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۲۰ تا ۶۵ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی در سه سال گذشته خبر داد و این اقدام را بی‌نظیر در تاریخ انقلاب از نظر رشد کمی و کیفی آموزش علوم پزشکی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، ضمن اشاره به وظایف دانشجویان نمونه علوم پزشکی، اظهار داشت: گسترش کمی و کیفی دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور، ایران را به اذعان سازمان جهانی بهداشت به قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه تبدیل کرده است. این زیرساخت‌ها به همراه اساتید برجسته، امکانات تخصصی آزمایشگاهی و همچنین امکانات موجود در مراکز بهداشتی و درمانی، زمینه را برای تربیت دانشجویانی توانمند در کشور فراهم آورده است.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر اینکه امروز شاهد تقدیر از گوشه‌ای از این دانشمندان و دانشجویان عزیز هستیم، خاطرنشان کرد: این افراد سرمایه‌های آینده کشور هستند و امیدواریم بتوانیم با اتکا به آن‌ها، کشورمان را در حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت به خودکفایی برسانیم.

دکتر عین‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد تولیدات دارویی و ۴۰ درصد تولیدات تجهیزات پزشکی در داخل کشور انجام می‌شود.

وی همچنین از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته‌های مختلف پزشکی خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی به طور سالیانه ۲۰ درصد، دوره‌های تخصصی ۶۵ درصد، دوره‌های فوق تخصصی ۵۰ درصد و دوره‌های فلوشیب نیز ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت، از افتتاح نزدیک به ۳۸۰۰ مرکز بهداشتی، شامل خانه‌های بهداشت و مراکز جامع، همچنین افتتاح حدود ۱۸ هزار تخت بیمارستانی و ۳۸۰ دستگاه تجهیزات پزشکی پیشرفته در کشور خبر داد.

اهمیت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی، می‌تواند به رفع کمبود پزشک در کشور، ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در نظام سلامت و همچنین تربیت متخصصان مورد نیاز در این حوزه کمک کند. این اقدام همچنین می‌تواند زمینه را برای حضور فعال‌تر ایران در عرصه‌های بین‌المللی و ارائه خدمات پزشکی به دیگر کشورها فراهم کند.

تقدیر از دانشجویان نمونه علوم پزشکی

جشنواره دانشجوی نمونه کشوری علوم پزشکی، فرصتی برای تقدیر از دانشجویانی است که با تلاش و پشتکار خود، در مسیر علم و دانش گام برداشته و به عنوان الگویی برای سایر دانشجویان محسوب می‌شوند. این دانشجویان می‌توانند با تعهد و تخصص خود، نقش مهمی در ارتقای نظام سلامت کشور ایفا کنند.

امید به آینده‌ای روشن در نظام سلامت کشور

اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم، از جمله افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی، نویدبخش آینده‌ای روشن در نظام سلامت کشور است. با ادامه این روند و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت، می‌توان شاهد ارتقای هرچه بیشتر کیفیت خدمات ارائه شده در این حوزه و همچنین افزایش سطح رضایتمندی مردم از نظام سلامت باشیم.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *