ی. مه 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

شناسایی فرار مالیاتی ۳ هزار میلیارد تومانی در خراسان رضوی


در یک اقدام بزرگ نظارتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور، فرار مالیاتی به ارزش سه هزار میلیارد تومان در استان خراسان رضوی شناسایی و مورد برخورد قاطع قرار گرفت. این فرار مالیاتی توسط یکصد مودی فاقد پرونده مالیاتی انجام شده بود که منجر به صدور ۴۰۳ فقره برگ تشخیص مالیاتی شده است.

شناسایی دقیق و اقدام قانونی سریع

به گزارش شاهین مستوفی، سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پول شویی، فرار مالیاتی اخیر شامل مواردی بوده که طی بررسی‌های دقیق و انجام شده توسط این مرکز از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ آشکار شده است. این فرار مالیاتی از طریق بررسی بارنامه‌های صادر شده در استان خراسان رضوی و رصد فعالیت‌های مودیان بدون پرونده مالیاتی انجام گرفته است.

جزئیات و پیامدهای مالیاتی

در این راستا، بیش از ۴۰۳ فقره برگ تشخیص مالیاتی با ارزش تقریبی ۱۲۷ میلیارد تومان صادر شده و همچنین مطالبات مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ ۳۱ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال (معادل ۳۱۶۲ میلیارد تومان) در مرحله صدور برگ مطالبه قرار گرفته‌اند. این اقدامات نشان‌دهنده توجه و حساسیت سازمان امور مالیاتی به موضوع فرار مالیاتی و تلاش برای احقاق حقوق دولت و شهروندان است.

تقویت سازوکارهای نظارتی

سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی تأکید کرد که تقویت سازوکارهای نظارتی و استفاده از فناوری‌های نوین در تحلیل داده‌ها و شناسایی تخلفات از اولویت‌های اصلی این سازمان است. این امر موجب شده تا فرار مالیاتی در ابعاد گسترده‌تری شناسایی و با آن برخورد قانونی به عمل آید.

چشم‌انداز آینده و پیامدهای اقتصادی

این اقدامات نه تنها به افزایش درآمدهای دولت کمک می‌کند بلکه با کاهش فرار مالیاتی، به ایجاد فضای کسب‌وکار سالم و شفاف کمک شایانی می‌نماید. در نهایت، این تلاش‌ها به بهبود اقتصاد کلان و تقویت بنیان‌های مالی کشور منجر خواهد شد، و این یک گام مهم در جهت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *