پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

روایت امیرعبداللهیان از رایزنی‌های رییسی و پوتین در کرملین

1 دقیقه خوانده شده

در گزارشی جذاب از حاشیه دیدار روسای جمهور ایران و روسیه در کرملین مسکو، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، جزئیاتی از مذاکرات و گفت‌وگوی پنج ساعته را آشکار کرده و بخش مهمی از آن را به مسائل فلسطین اختصاص داده است.

تاکید بر ضرورت توقف جنگ و نسل‌کشی در غزه

در طول این دیدار تاریخی، توقف فوری جنگ و نسل‌کشی در منطقه غزه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مطرح شد. طرفین با تاکید بر آرامش فوری در این منطقه و توقف کوچ اجباری ساکنان غزه، تصمیم به گامی مثبت در جهت حل این بحران گرفتند. همچنین، تاکید بر گشایش بی‌درنگ مرز رفح برای ارسال کمک‌های گسترده انسانی به سراسر غزه به وضوح مورد تأکید قرار گرفت.

همکاری‌های گسترده در ابعاد مختلف

در ادامه دیدار، موارد مختلفی از جمله امور بانکی-پولی، ترانزیت، راه‌آهن، همکاری نیروگاهی، کشاورزی، انرژی، علمی، دانشگاهی، فناوری، گردشگری و صنعت به‌طور جدی مورد بررسی قرار گرفت. این تنوع در همکاری‌ها نشان‌دهنده تلاش دو کشور برای توسعه همه‌جانبه روابط است.

نگاهی به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی

روسیه به عنوان یکی از طرف‌های پیشنهاددهنده اقدامات عملی در راستای حل بحران‌های منطقه‌ای اعلام شد. این تعهدات و تصمیمات نشانگر نقش مثبت و سازنده این کشور در حل مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی است.

جمع‌بندی

دیدار تاریخی رئیس‌های جمهور ایران و روسیه نه تنها بر تقویت روابط دوجانبه بلکه بر پیشبرد مسائل حیاتی منطقه‌ای و جهانی نیز تأثیرگذار خواهد بود. این تجدید نظر در همکاری‌های گسترده ایران و روسیه به دنیا نشان می‌دهد که دو کشور تصمیم به همکاری جدی در جهت پیشبرد صلح و ثبات دارند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *