چ. جولای 17th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

برخی از پیج‌های تبلیغاتی بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان درآمدزایی دارند


با گسترش فضای مجازی و افزایش فعالیت‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، برخی از صفحات تبلیغاتی توانسته‌اند درآمدزایی قابل توجهی داشته باشند که به گفته محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، این درآمدها می‌توانند تا ۱۵ میلیارد تومان در سال برسند. این امر سازمان امور مالیاتی را بر آن داشته تا چتر مالیاتی خود را بر فعالیت‌های مجازی و تبلیغاتی گسترش دهد.

اخذ مالیات از درآمدهای ناشی از فعالیت‌های مجازی

سبحانیان تأکید کرد که سازمان امور مالیاتی کشور به دنبال اخذ مالیات از تمام درآمد‌های ناشی از فعالیت‌های مجازی است. این رویکرد نشان از تلاش سازمان برای به روزرسانی سیستم مالیاتی کشور و انطباق آن با تحولات اقتصادی جدید است.

مالیات بر خانه‌های خالی و درآمدهای نجومی

سبحانیان همچنین بر اهمیت اخذ مالیات از خانه‌های خالی به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم اشاره کرد. او بیان داشت که هدف اصلی سازمان امور مالیاتی، اخذ مالیات از خانه‌های خالی و همچنین مالیات بر ثروت و درآمدهای نجومی است.

احترام به جایگاه اجتماعی مودیان

رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد که در حالی که سازمان به جایگاه اجتماعی مودیان احترام می‌گذارد، لازم است که مالیات طبق قانون پرداخت شود. این موضع نشان‌دهنده تلاش سازمان برای ایجاد توازن بین احترام به حقوق مودیان و اجرای قوانین مالیاتی است.

فرآیند مالیات‌ستانی و اهمیت شفاف‌سازی

سبحانیان به فرآیند زمان‌بر مالیات‌ستانی اشاره کرد و گفت که فرآیند دادرسی و رسیدگی به موارد مالیاتی می‌تواند کمی زمان‌بر باشد، اما سازمان متعهد به اجرای عادلانه و دقیق قوانین مالیاتی است.

نتیجه‌گیری

گسترش دامنه مالیات‌ستانی به فعالیت‌های مجازی و تبلیغاتی در ایران نشان‌دهنده تلاش سازمان امور مالیاتی برای انطباق با تحولات جدید اقتصادی و فناوری است. این اقدامات در راستای افزایش عدالت مالیاتی و بهبود ساختار اقتصادی کشور انجام می‌شوند. سازمان امور مالیاتی با تأکید بر احترام به حقوق مودیان و شفاف‌سازی در فرآیند مالیات‌ستانی، به دنبال بهینه‌سازی سیستم مالیاتی و افزایش درآمدهای دولتی است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *