ی. جولای 21st, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

حمید بهبهانی درگذشت


حمید بهبهانی، وزیر پیشین راه و شهرسازی در دولت دهم و استاد برجسته دانشگاه علم و صنعت، پس از تحمل دوره‌ای از بیماری، دار فانی را وداع گفت. بهبهانی که نامی آشنا در حوزه‌های عمرانی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک داشت، متولد ۱۳۱۹ در شهر شیراز بود. او با اخذ درجه دکترای تخصصی از دانشگاه کینزول فلوریدا، در طول حیات علمی و کاری خود، نقشی کلیدی در توسعه و پیشبرد اهداف عمرانی کشور ایفا کرد.

تحصیلات و مسیر حرفه‌ای

حمید بهبهانی، از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی با مدرک دکترای تخصصی در رشته عمران با گرایش حمل و نقل و ترافیک فارغ‌التحصیل شد. او با استفاده از دانش و تخصص خود، به عنوان استاد تمام در دانشگاه علم و صنعت ایران، نسل‌هایی از مهندسان و متخصصان را تربیت کرد و تأثیری ماندگار در عرصه علمی و آموزشی کشور گذاشت.

دوران وزارت و خدمات شایسته

در دولت دهم، حمید بهبهانی با تکیه بر تجربیات و دانش فراوان خود، مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفت. در زمان تصدی این سمت، اقدامات و پروژه‌های متعددی در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و بهبود شبکه‌های مواصلاتی کشور انجام داد. بهبهانی همواره بر اهمیت توسعه پایدار و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان از طریق بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل تأکید داشت.

ارثیه‌ای از دانش و تعهد

درگذشت حمید بهبهانی، از دست دادن یکی از چهره‌های موثر و سترگ در عرصه مهندسی و مدیریت شهری ایران است. او با تلاش‌های بی‌وقفه و خدمات ارزنده‌ای که در طول دوران کاری خود ارائه داد، جایگاهی ویژه در قلب‌های علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران این حوزه باقی گذاشت. امروز، جامعه علمی و فنی کشور ضمن ادای احترام به خاطره او، بر لزوم ادامه راه و رسالت علمی و عمرانی او تأکید دارد.

در این لحظات حساس، افکار و دعاهایمان با خانواده و نزدیکان او همراه است. جامعه علمی و مهندسی ایران ضمن ابراز همدردی، بر این باور است که یاد و نام حمید بهبهانی همچنان به عنوان یک الهام‌بخش در میان ما زنده خواهد ماند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *