ی. جولای 14th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

پیوند اشک و لبخند ثمره جشن گلریزان سنندج

1 دقیقه خوانده شده


در شبی تاریک و پرتنش، آسمان استان الحدیده یمن، بار دیگر شاهد حملات هوایی بود. این بار، ائتلافی متشکل از نیروهای آمریکایی و انگلیسی، در اقدامی تهاجمی، منطقه‌ای استراتژیک در غرب یمن را مورد هدف قرار دادند. گزارشات حاکی از آن است که این حملات به صورت متمرکز و در چهار نوبت انجام شده‌اند.

پیامدهای حمله به الطایف: تحلیلی بر اقدامات ائتلاف آمریکا و انگلیس

بنا به اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری مهر و شبکه خبری المسیره، ائتلاف آمریکایی-انگلیسی با هدف قرار دادن منطقه الطایف در شهرستان الدریهمی، تازه‌ترین نمونه از تعهد خود به ادامه فشار و تجاوز علیه خاک یمن را نمایان ساخت. این منطقه که در دل استان الحدیده قرار دارد، به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، اهمیت استراتژیکی بالایی دارد.

نگاهی به تاریخچه تجاوزات: نقش ائتلاف در بحران یمن

تجاوزات ائتلاف آمریکا و انگلیس به یمن، ریشه در حمایت آنها از رژیم صهیونیستی و تلاش برای مقابله با عملیات موفقیت‌آمیز ارتش یمن علیه کشتی‌های این رژیم در دریای سرخ و تنگه باب المندب دارد. این حملات، بخشی از سلسله اقدامات تجاوزکارانه‌ای است که به دنبال ضربه زدن به ثبات و امنیت یمن هستند.

پیامدهای انسانی و بشردوستانه: زخمی بر پیکر یمن

حملات مکرر به خاک یمن نه تنها باعث تشدید تنش‌ها در منطقه می‌شوند بلکه پیامدهای جبران‌ناپذیری بر جان و مال مردم بی‌گناه یمن دارند. این اقدامات نقض آشکار حقوق بشر به شمار می‌روند و نیاز مبرم به توجه و حمایت بین‌المللی از مردم یمن را بیش از پیش

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *