ش. آوریل 20th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

توسعه کارآفرینی در سیستان و بلوچستان: حمایت از طلاب

آغاز همکاری جدید برای توسعه آموزش کارآفرینی

با امضای تفاهمنامه مهم، یک فصل جدید از همکاری‌های مشترک برای توسعه آموزش کارآفرینی و افزایش اشتغال در حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان آغاز شده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان با بیان اهداف، ابراز کرده است که این همکاری به منظور بهره‌مندی از منابع موجود و تقویت ظرفیت‌های آموزش و اشتغال بین دو سازمان صورت گرفته است.

طبق اظهارات مسئولین، برنامه‌های آموزشی شامل تشکیل شرکت‌های تعاونی، آموزش قوانین کار و تامین اجتماعی، حمایت از فعالان مشاغل خانگی، و برگزاری نمایشگاه محصولات طلاب می‌شود. این برنامه‌ها با هدف افزایش دانش و مهارت‌های کارآفرینی طلاب، بهبود اوضاع اشتغال در استان و ایجاد ارتباط مستقیم با بازار کار طراحی شده‌اند.

نقش طلاب در توسعه اقتصادی و اجتماعی

طلاب به عنوان افرادی که در حوزه علمیه فعالیت می‌کنند، نقش بسزایی در ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد تغییر در جامعه دارند. از آن‌ها انتظار می‌رود که با بهره‌گیری از سرمایه اجتماعی خود، در راستای تحقق اهداف اشتغالزایی و توسعه کارآفرینی اقدام نمایند.

تأثیرات کارآفرینی تعاونی بر پایداری اشتغال

مسئولان تأکید دارند که کارآفرینی تعاونی به پایداری اشتغال در استان کمک بزرگی می‌کند. طلاب نیز با تشکیل شرکت‌های تعاونی، می‌توانند از مزایای این ساختار برخوردار شده و به عنوان عاملی مؤثر در تحقق اهداف اشتغالی و اقتصادی منطقه عمل نمایند.

توانمندسازی طلاب به سمت کارآفرینی

مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان نیز تأکید دارد که توانمندسازی و سوق دادن طلاب به سمت کارآفرینی از اولویت‌های مهم این مرکز است. تعامل و همکاری با دستگاه‌های دیگر نیز در راستای افزایش اثربخشی این اهداف مؤثر خواهد بود.

جمع‌بندی

در کل، توسعه کارآفرینی در سیستان و بلوچستان با حمایت از طلاب به عنوان نیروی کار مستعد و با توانمندی، یک قدم مهم در جهت بهبود اقتصاد و اشتغال منطقه محسوب می‌شود. این همکاری‌ها به طور کلی به ترویج فرهنگ کارآفرینی، افزایش مهارت‌ها و بهبود شرایط اشتغال در این استان کمک خواهد کرد.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *