ی. جولای 14th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

ترافیک شرق تهران 5 درصد کاهش می‌یابد!

با افتتاح فاز نخست پایانه شرق و آزادراه شهید شوشتری، شاهد کاهش ازدحام عبور و مرور در معابر شرقی پایتخت خواهیم بود.

عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران، در گفت‌وگویی با ایسنا به تشریح برنامه‌های مدیریت ترافیک در شرق تهران پرداخت.

به گفته وی، با بهره‌برداری کامل از پایانه شرق، بخشی از تقاضای سفر به استان‌های شرقی از ترمینال جنوب به این پایانه منتقل خواهد شد که این امر به کاهش ترافیک در جنوب تهران و همچنین آلودگی هوا کمک می‌کند.

محمدخانی همچنین از افتتاح آزادراه شهید شوشتری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این آزادراه نقش مهمی در کاهش ترافیک خیابان‌های شرقی تهران خواهد داشت.

وی در ادامه به سایر اقدامات شهرداری برای مدیریت ترافیک در شرق پایتخت اشاره کرد و گفت: تکمیل تقاطعات ناقص اتوبان‌ها و احداث تقاطع‌های غیرهمسطح از جمله این اقدامات است.

سخنگوی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد که با اجرای این برنامه‌ها، شاهد کاهش محسوس ترافیک و آلودگی هوا در شرق تهران باشیم.

جزئیات بیشتر:

  • کاهش 5 درصدی ترافیک: با افتتاح آزادراه شهید شوشتری، 5 درصد از ازدحام عبور و مرور در خیابان‌های شرقی تهران کاسته خواهد شد.
  • افتتاح فاز نخست پایانه شرق: این پایانه جدید در نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید و به مسافران استان‌های شرقی خدمات ارائه می‌دهد.
  • تکمیل تقاطعات ناقص: شهرداری تهران در حال تکمیل تقاطعات ناقص اتوبان‌های شرق پایتخت است که این امر به روان‌تر شدن عبور و مرور و کاهش ترافیک کمک می‌کند.
  • احداث تقاطع‌های غیرهمسطح: احداث تقاطع‌های غیرهمسطح در نقاط پرترافیک شرق تهران از جمله اقدامات دیگر شهرداری برای مدیریت ترافیک در این منطقه است.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *