د. آوریل 15th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

تداوم بارش برف و باران/ شب گذشته سردترین شبِ ۶ ماه اخیر


در تازه‌ترین گزارش‌های هواشناسی، محمد اصغری، کارشناس پیش‌بینی هوا، از تداوم بارش برف و باران در بسیاری از نقاط کشور خبر داده است. بر اساس این گزارش، شب گذشته، در اکثر مناطق ایران، سردترین شب در شش ماه گذشته را تجربه کردیم.

کاهش چشمگیر دما و افزایش بارش‌ها

اصغری با بیان اینکه روند کاهش دما و بارش‌های برف و باران همچنان ادامه دارد، اشاره کرده است که شهر زاهدان نسبت به شب قبل، شاهد ۱۱ درجه سردتر شدن هوا بوده است. این تغییرات دمایی نشان از ورود موج جدیدی از سرما به کشور است که تأثیرات قابل توجهی بر وضعیت جوی مناطق مختلف داشته است.

هشدار در مورد بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها

این کارشناس هواشناسی تأکید کرده است که بارش‌ها در استان سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت و احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در این منطقه وجود دارد. همچنین، استان‌های مرکزی، همدان و لرستان نیز شاهد ادامه بارش‌ها خواهند بود.

بارش برف در ارتفاعات

به گفته اصغری، در ارتفاعات تهران، گیلان و مازندران، بارش برف ادامه دارد که می‌تواند تأثیرات مهمی بر زندگی روزمره مردم و همچنین بر حمل و نقل جاده‌ای داشته باشد.

اقدامات احتیاطی و توصیه‌ها

با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، توصیه می‌شود که شهروندان نسبت به شرایط جوی و هشدارهای هواشناسی هوشیار باشند و در صورت امکان از سفرهای غیرضروری به ویژه در مناطقی که احتمال بارش شدید برف و باران وجود دارد، خودداری کنند.

همچنین، لازم است تمهیدات لازم برای مقابله با سرما و بارش‌ها، از جمله تجهیز خودروها به زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی، اتخاذ شود تا از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری گردد.

با توجه به وضعیت جوی پیش‌بینی شده، شهروندان باید آمادگی لازم برای مواجهه با شرایط سرد و بارشی را داشته باشند و نسبت به حفظ ایمنی خود و خانواده‌هایشان اقدام نمایند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *