پ. جولای 25th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

تخفیف ۱۰ درصدی پرداخت عوارض برای تهرانی‌های خوش‌حساب


در اقدامی جدید و قابل توجه، شهرداری تهران تصمیم گرفته است تا به شهروندان خوش‌حسابی که عوارض نوسازی خود را تا پایان سال جاری پرداخت کنند، تخفیفی ۱۰ درصدی اعطا نماید. این خبر خوش از سوی علی خشنود، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام شده است.

آغاز توزیع قبوض عوارض شهرداری

طبق اعلام مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران، توزیع قبوض عوارض شهرداری از تاریخ ۲۵ بهمن ماه امسال در ۲۲ منطقه تهران آغاز گردیده و اکنون به پایان رسیده است. این فرصت ویژه به شهروندان این امکان را می‌دهد تا با پرداخت به موقع، از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت تخفیف خوش‌حسابی

شهروندانی که تا پایان سال جاری اقدام به پرداخت عوارض نوسازی خود نمایند، مشمول دریافت تخفیف ۱۰ درصدی خواهند شد. این اقدام شهرداری تهران به منظور تشویق شهروندان به پرداخت به موقع عوارض و جلوگیری از انباشت بدهی‌ها صورت گرفته است.

پیامدهای عدم پرداخت به موقع

علی خشنود تأکید کرد که شهروندانی که در مهلت مقرر نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکنند، در سال آینده با جریمه‌ای معادل ۹ درصد مواجه خواهند شد. این به معنای آن است که پرداخت عوارض نوسازی در سال آینده برای آن دسته از شهروندان ۱۹ درصد بیش‌تر خواهد بود.

تغییرات در بهای خدمات پسماند

همچنین، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران به تغییرات پیش‌رو در بهای خدمات پسماند اشاره کرد. بر اساس این تغییرات، از ابتدای سال آینده بهای خدمات پسماند ماهیانه ۲ درصد افزایش یافته و در نتیجه، جریمه سالانه به ۲۴ درصد خواهد رسید.

نتیجه‌گیری

این اقدام شهرداری تهران، فرصت مغتنمی برای شهروندان خوش‌حساب فراهم می‌آورد تا با پرداخت به موقع عوارض، از تخفیفات قابل توجهی بهره‌مند شوند. همچنین، با توجه به پیامدهای مالی عدم پرداخت به موقع، توصیه می‌شود شهروندان نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند و از فرصت‌های موجود به نحو احسن استفاده نمایند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *