ج. آوریل 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

بایدن و ترامپ پیروز رویداد «سه شنبه بزرگ»

1 دقیقه خوانده شده


در آستانه یکی از رویدادهای کلیدی انتخاباتی ایالات متحده، موسوم به «سه شنبه بزرگ»، نتایج اولیه حکایت از پیروزی دو چهره سرشناس حزب دموکرات و جمهوری‌خواه یعنی جو بایدن و دونالد ترامپ دارد. این رویداد مهم که در پانزده ایالت برگزار شد، برگزیدگان مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری را در هر دو حزب مشخص می‌کند.

پیروزی‌های کلیدی در ایالت‌های مهم

بر اساس اعلام مرکزی انتخاباتی Decision Desk HQ، دونالد ترامپ و جو بایدن موفق شدند در ایالت‌های آلاباما، آرکانزاس، اوکلاهما، مین و تنسی به پیروزی دست یابند. افزون بر این، بایدن توانست در ماساچوست نیز به نفع حزب دموکرات پیروز شود.

از سوی دیگر، گزارش‌های شبکه خبری CNN نشان می‌دهد که ترامپ موفق به کسب پیروزی در ایالت ورمونت شده است، جایی که پیشتر نیکی هیلی به عنوان پیشتاز شناخته می‌شد. همچنین، نظرسنجی‌های ادیسون ریسرچ پیروزی هر دو نامزد را در کارولینای شمالی و ویرجینیا پیش‌بینی کرده بود.

تسلط بر مرحله مقدماتی

بنا به گزارش‌هایی از چندین خبرگزاری، جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور فعلی آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، در انتخابات مقدماتی سراسر کشور تسلط داشتند. این دو چهره سیاسی توانستند در ایالت‌های مختلفی پیروز شوند که شامل آلاباما، آرکانزاس، کلرادو، مین، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس و ویرجینیا می‌شود.

واکنش‌ها و بیانیه‌ها

در پی اعلام نتایج، دونالد ترامپ پیروزی خود را جشن گرفت و بر ضرورت وحدت و اتحاد در آمریکا تأکید کرد. او در سخنرانی خود در فلوریدا اظهار داشت که هدفش ایجاد یک حزب جمهوری‌خواه متحد با استعداد‌های برجسته است.

رویترز نیز گزارش داد که بایدن توانست در ایالت‌هایی چون آلاباما، آرکانزاس، کلرادو، آیووا، مین، ماساچوست، کارولینای شمالی، اوکلاهاما، تنسی، تگزاس، ورمونت و ویرجینیا به پیروزی دست یابد.

نتیجه‌گیری

پیروزی‌های مهم بایدن و ترامپ در «سه شنبه بزرگ» نشان‌دهنده اهمیت این رویداد در تعیین چهره‌های کلیدی رقابت‌های انتخاباتی در ایالات متحده است. هر دو نامزد با کسب این پیروزی‌ها، نشان دادند که همچنان چهره‌های تأثیرگذار و مهمی در عرصه سیاسی آمریکا هستند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *