چ. ژوئن 19th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

ایران با ۳۱ سهمیه المپیک در مسیر پاریس


در حالی که تنها ۹۴ روز تا آغاز سی و سومین دوره بازی‌های المپیک باقی مانده است، کاروان ورزشی ایران تاکنون موفق به کسب ۳۱ سهمیه شده است. این نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم ورزشکاران ایرانی برای حضور قدرتمند در پاریس می‌باشد، ولی هنوز ۷ رشته ورزشی در انتظار کسب سهمیه هستند.

پیشرفت‌های کاروان ایران تاکنون

کاروان ایران از ابتدای سال تاکنون ۳۱ سهمیه را در اختیار گرفته است. از جمله مهم‌ترین دستاوردها، می‌توان به کسب اولین سهمیه تیمی در شمشیربازی و افزایش تعداد سهمیه‌ها در رشته‌های کشتی و قایقرانی اشاره کرد. علاوه بر این، مهدی الفتی توانست به عنوان اولین ژیمناست ایرانی پس از ۶۰ سال، سهمیه المپیک را کسب نماید.

ورزش‌های برجسته و کسب سهمیه

  • تکواندو: در این رشته، ایران تاکنون چهار سهمیه کسب کرده است که شامل وزن‌های مختلف و هر دو جنسیت می‌شود.
  • وزنه‌برداری: این رشته نیز با دو سهمیه، نمایندگان خود را به المپیک معرفی کرده است.
  • قایقرانی: با کسب چهار سهمیه، قایقرانان ایران نیز نشان دادند که در رویدادهای بین‌المللی قابلیت‌های بالایی دارند.

رشته‌های ورزشی در انتظار سهمیه

هنوز ۷ رشته ورزشی از جمله دوومیدانی، تیروکمان، والیبال، سنگنوردی، بوکس، شنا و تنیس روی میز در انتظار کسب سهمیه هستند. تلاش‌ها برای کسب سهمیه در این رشته‌ها از طریق مسابقات گزینشی و رنکینگ جهانی ادامه دارد.

چشم‌انداز و امیدها برای المپیک پاریس

با نزدیک شدن به زمان بازی‌های المپیک پاریس، امیدها برای افزایش تعداد سهمیه‌های ایران به بیش از ۳۵ سهمیه می‌رود. کمیته ملی المپیک ایران بر این باور است که با تلاش‌ها و استعدادهای موجود، این هدف قابل دستیابی خواهد بود.

ایران با داشتن ۳۱ سهمیه تا کنون، در مسیری است که می‌تواند به یکی از بهترین حضورهای خود در تاریخ المپیک دست یابد. همچنین، حضور قدرتمندانه در المپیک پاریس می‌تواند فصل جدیدی را در تاریخ ورزش ایران رقم بزند.

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *