چ. آوریل 17th, 2024

مجله خبری جوان آنلاین

آخرین اخبار ایران و جهان

آزادی پنج جاسوس آمریکایی از زندان ایران: بیانیه رسمی رئیس‌جمهور آمریکا

در یک بیانیه رسمی، رئیس‌جمهور آمریکا، جو بایدن، اعلام کرد که پنج زندانی آمریکایی که سال‌ها در ایران به سر می‌بردند، به وطن بازگشته‌اند. این تصمیم بخشی از توافق تبادل زندانیان میان دو کشور بوده است.

توافق تاریخی ایران و آمریکا

بایدن در بیانیه‌اش اظهار کرد: “امروز پنج زندانی آمریکایی که مدت‌ها در زندان‌های ایران به سر بردند، به وطن باز می‌گردند. این اقدام، نتیجه‌ای از توافق تاریخی میان دولت‌های ایران و آمریکاست که به آزادسازی منابع مالی مسدودشده ایران از سوی کره جنوبی و آزادی پنج جاسوس آمریکایی از زندان ایران منجر شد.”

تشکر از شرکای بین‌المللی

بایدن ویژه‌ای از تمیم بن حمد، امیر قطر، و هیثم بن طارق، سلطان عمان، که در فرایند دیپلماتیک این توافق اساسی نقش داشتند، تشکر کرد. او از تلاش‌های این کشورها در راستای ایجاد آزادی برای زندانیان مذکور قدردانی کرد.

ادامه نگرانی‌ها

بایدن با ابراز نگرانی اظهار کرد: “ما به همه آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم که به دلیل تهدیدات آدم‌ربایی و بازداشت‌های خودسرانه، از سفر به ایران پرهیز کنند. دارندگان پاسپورت آمریکایی باید این موضوع را جدی بگیرند تا از وقوع مشکلات جلوگیری کنند.”

وعده به خانواده‌ها

در انتها، بایدن وعده داد که دولت آمریکا تا زمان بازگشت تمامی زندانیان آمریکایی به وطن، در تلاش خواهد بود. او از وفاداری دولت به همه آمریکایی‌های گروگان‌گرفته شده در سرتاسر جهان خبر داد و اظهار کرد: “ما تا زمانی که حتی یک نفر از هموطنان‌مان در هر نقطه‌ای از دنیا به طور غیرقانونی بازداشت شده باشد، تلاش خود را در جهت بازگرداندن او به وطن ادامه خواهیم داد.”

بایدن به ختم بیانیه‌اش تاکید کرد: “آمریکایی‌ها باید به این مسئله توجه کنند و از خطرات سفر به مناطق خطرناک خبر داشته باشند. دولت من در تلاش برای ایمنی و آزادی هر یک از شهروندان‌اش است.”

با احترام ، مجله خبری جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *